Anasayfa / Bilgi / Kredi Kartı ile 100 TL ve Üzeri Motorlu Taşıt Vergi Ödemelerinde 3 Taksit

Kredi Kartı ile 100 TL ve Üzeri Motorlu Taşıt Vergi Ödemelerinde 3 Taksit

Bir mecburiyet olan oromobillerin malesef ki masraflarıda çok olmakta. Motorlu taşıtlar vergisinin yüksek tutarlarda alınması araç sahiplerini maddi sıkıntıya itmekte. Bu açıdan bankalar araç sahiplerinin bu sıkıntılarına kulak verdi ve motorlu taşıtlar verigisini 3 taksitte ödeme imkanı sundu. Tek seferde ödenmesi gereken yüklü miktarı 3 eşit taksitte ödemek birçok vatandaş için rahat nefes almasına sebep oldu. Motorlu taşıtlar vergisine 3 taksit imkanı sunanlar arasında Akbank, Vakıfkart, Paraf, Maximum, Axess gibi kartlar vardır. 

Vakıfkart 100 Türk Lirası ve üstü motorlu taşıtlar verigisi ödemelerine 3 taksit imkanı getirmitir. Bankanın belirleyeceği tarihler arasında geçerli olan bu kampanya bankanın tüm kartları ile ödenebilmektedir. MTV ödemelerinizi bankanın resmi intenet hesabı üzerinde, mobil bankkacılık yöntemiyle ve intenet bankacılığı ile yapabilirsiniz. İntenet üzerinden ödeme yaparsanız tek seferde paranız alınır ama 1 iş günü sonrasında bu otomatik olarak taksitlendirilecektir. 

Akbank Motorlu taşıtlar vergisi 3 taksit yapan bir diğer bankadır. Yine bankanın belirlediği tarihler arasında Akbank web sitesinden plakanızı sorgulatarak motorlu taşitlar verginizi ödeyebilirsiniz. MTV ödemelerinizi bankanın ATM’lerinden, telefon bankacılığı ile, bankanın web sitesi üzerinden ve şubelerden yapabilirsiniz.

Axess Card ile de motorlu taşıtlar verginizi ödeyebilmeniz mümkün. Motorlu taşıtlar verigini Axess Card ile öderken tek çekim uygulanır ama ödemelerinize 3 taksit olarak yansır.

Maximum Card ile yapcağınız 200 Türk Lirası ve üzeri ödemelerinizde 3 taksit imkanından yararlanabileceksiniz. Bankanın belirlediği tarihler içinde geçerli olan kampanyada 2 taksit otomatik olarak uygulanmaktadır. Bankanın intenet şubesinden ya da cep şubeden yapacağınız ödemeleriniz için ise 2 veya 3 taksit avantajı bulunmaktadır. 

Halkbankası paraf ile motorlu taşıtlar verigisini ödemenize imkan tanıyor. Takist sayısını 3 ile 5 arasında değiştiren Paraf eğer ödemeleriniz 500 Türk Lirasına kadar ise 3 taksit, ödemeleriniz 500 Türk Lirası üzeri ise 5 taksit olarak sunuyor. Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleriniz taksitler halinde ödemek istiyorsanız bahsetmiş olduğumuz banka ve kartları kullanarak ödeyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir