Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Gelişen teknolojinin sunduğu imkanları saymakla bitiremeyiz. Özellikle intenette alışverişin yaygınlaşması ile birlikte artık kişiler sanal ortamdan mağaazaları dolaşabilmekte, seçtiği ürünü anında ödeme yaparak satın alabilmektedir. Evden alışveriş yaparken ödemenizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapabilmek için bankanızdan kartınızı intenet alışverişine açmasını istemelisiniz. Çünkü güvenlik önlemleri nedeni ile BDDK’nın sınırlandırmaları ile bu işlem kişinin özel talebine göre yapılmaktadır ve kişinin talebine göre kapattırılabilmektedir. Yazımızın içeriğinde intenetten alışveriş üzerine kartınızı kullanımı hakkında bir çok detaya yer vereceğiz.

kredi kartı ile intenet alışverişi 

Kredi kartınız ile intenet alışverişiniz oldukça basittir. Sanal POS sistemleri aracılığı ile kredi kartı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Ancak bu işlemi yaparken güvenli kurumları tercih etmelisiniz ve eğer mümkünse cep telefonunuz ile aktivasyon sağlayabileceğiniz 3D secure özelliğinin kullanıldığından emin olmalısınız. İşleminizi satın alma işlemini yaptığınız sitenin kullandığı Sanal POS’un niteliklerine göre taksitlendirmeniz de mümkündür. Bu şekilde kredi kartı intenet ödeme güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir ve işleminiz kısa yoldan gerçekleştirilebilir.

kredi kartını intenet alışverişine açma 

Kullanmakta olduğunuz kredi kartının bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Buradan gerekli tuşlamaları yaptığınızda bankanız sizden onay almak adına bir takım özel bilgilerinizi talep edecektir. Talep edilen bilgilere göre de sizin kartınızı anında intenette kullanıma açacaktır. Eğer kredi kartı intenete nasıl açılır diye merak ediyorsanız ve bankanızın prosedürlerini görmek istiyorsanız müşterisi olduğunuz bankanın resmi web sitesine gitmeli ve ilgili sekmeden size sunulan koşulları ve şartları dikkatlice okumalısınız.

kredi kartı intenet alışveriş iptali 

Kredi kartınızın açma işlemini yaptığınız şekilde iptal işlemini de kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Gerek banka şubenizdeki temsilciliklerden gerek se telefon bankacılığı işlemlerinden müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz.

İNTERNET ALIŞVERİŞİ HAKKINDA;

Eğer kredi kartınız intenet alışverişi için açıksa kart ekstrenizi düzenli olarak kontrol etmeli ve sizin dışınızda yapılan bir işlem varsa bu durumu acil olarak bankanıza bildirmelisiniz.

3D Secure özelliği olan sitelerden alışveriş yapmayı tercih etmelisiniz.

Ayrıca intenet alışverişi limitinizi belirleyerek bir sınırlandırma da getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir