Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır? Örnek Dilekçe

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır? Örnek Dilekçe

Hayatımızı kolaylaştırdığı kadar kimi zaman çıkmaza da sürükleyebilen kredi kartı, talebimiz üzerine bankanız tarafından kapatılabilmektedir. Önek olarak akbank kredi kartı iptal dilekçesi doldurulup bankaya teslim edildiği takdirde banka işleminizi gerçekleştirmek üzere harekete geçecektir. Her ne kadar bankalar için bu olumsuz bir durum olsa da sonuç itibariyle tüketici hakları gereği en geç 7 gün içerisinde talebinize yanıt vermek ve uygulamaya geçmek zorundadır. 

Hangi banka ile çalıştığınız bu konuda farketmeyecektir. Yani ziraat bankası kredi kartı iptal dilekçesi için yazılabilecek olan tüm cümle ve bilgileri aynı şekilde garanti bankası kredi kartı iptal dilekçesi oluşturulurken de kullanabilir. Bu konuda tüketicilere bankalar bireysel olarak kesin olarak bir şekil şartı tanımamıştır. Yani yalnızca iş bankası kredi kartı iptal dilekçesi bu şekildedir o halde yapı kredi bankası kredi kartı iptal dilekçesi böyle olmayacak diye bir durum söz konusu değildir. Yazımızın içeriğinde yer alan dilekçeyi doldurarak müşterisi olduğunuz bankadan kredi kartınızın kapatılması için talepte bulunabilirsiniz. 

Öncelikle kredi kartı iptal dilekçesi içeriğinde yer alması gereken bilgilere değinecek olursak;

Banka adı, dilekçenin yazımının gerçekleştirildiği il ve adres, tarih, kredi kartı numarası, isim, soyisim, iletişim bilgileri ve doğum tarihi bilgileri sağlanmalıdır. Bu dilekçeyi ister faks ile ister elden şubede teslim edebilme hakkına sahipsiniz. Dilekçe iptali için sunmuş olduğunuz dilekçenin ardından en geç 7 gün içerisinde de işleminiz gerçekleştirilecek ve kredi kartınız kullanıma kapatılarak iptal edilecektir.

İşte kredi kartı iptal dilekçe öneği ;

 

______________________Bankası Genel Müdürlüğü’ne

 

Tarih:__/__/201_

 

Konu: Kredi kartımın iptal edilmesi.

Bankanız________________________________nolu kredi kartı müşterisiyim. Gördüğüm lüzuma binaen kredi kartımın iptal edilmesini ve iptal işleminin yapıldığına dair bilginin tarafıma yazılı olarak verilmesini istiyorum.

Gereği hususunu dilerim.

 

Kredi Kartı İptal Başvurusunu Yapanın

(Adı, Soyadı ve İmzası)

 

 

Adres : _____________________________________________________

____________________________________________________________

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir