Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Bankalar tüketicilere sundukları finansal kaynakları kullandırırken, kullandırdıkları bu kaynakları güvenceli olarak da sağlayabilmektedirler. Zira tüketiciler aldıkları kredileri ve kullandıkları kredi kartlarına ilişkin borçları geri öderken yaşayabilecekleri herhangi bir zorluk durumunda borç yükü altında kalabilirler ve bu durum hem banka hem de birey için oldukça olumsuz boyutlara ulaşabilir.

Bu kapsamda Akbank uygulamaya getirdiği yeni sigorta ile beraber kredi kartı kullanıcılarına işsiz kalmaları durumunda kredi kartı borçlarının ödenmesi için destek olmaktadır. Akbank kredi kartı işsizlik sigortası yaptıran kişiler aylık 100 TL borçları için 1.5 TL prim ödeyerek, işsiz kalmaları durumunda kredi kartı borçlarının güvence altında olmasını sağlayabilmektedirler.

AKBANK KREDİ KARTI İŞSİZLİK SİGORTASI KAPSAMI

Akbank’ın bu uygulaması kapsamında 10 bin TL’ye kadar olan kredi kartı borcunuzu güvence altına alabilirsiniz. Bu kapsamda her ay 150 TL prim ödeyerek 10 bin TL tutarındaki kredi kartı borcunuz güvence altına alınmış olur.

KİMLER FAYDALANABİLİR

-Akbank’tan kredi kartı almış ve kullanmakta olan kişiler

-Türkiye’de ikamet etmekte olanlar

-18-65 yaş arası

-Sağlıklı ve poliçede belirtilen meslekler ile uğraşan kişiler

-Sigorta poliçesinin talep edildiği tarihe dek 3 aydır aynı iş yerinde kesintisiz olarak çalışan kişiler, akbank kredi kartı işsizlik sigortası uygulamasından faydalanabilmektedirler.

Temel olarak akbank kredi kartı işsizlik sigortası uygulaması normal özel sigorta şirketleri tarafından sağlanan işsizlik sigortasına benzer özellikler taşımaktadır. Bu kapsamda;

-Bordrolu çalışanların kendi istekleri dışında işsiz kalmaları durumunda

-Memurların ve serbest meslek sahiplerinin kaza yahut bir hastalıkla 30 günden daha uzun süre çalışamaması durumunda

-Emeklilerin, sigorta süresince kaza yahut hastalıkla 30 günden daha uzun süre hastaneye yatırılması durumunda kredi kartları sigorta poliçesi kapsamında sigorta şirketi tarafından ödenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir