Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı İşsizlik Sigortasının Faydaları Nedir? Hangi Şartlarda Zarar Karşılar

Kredi Kartı İşsizlik Sigortasının Faydaları Nedir? Hangi Şartlarda Zarar Karşılar

Kişi iş konusunda iniş ve çıkışlar yaşayabilir. Hiç beklenmedik bir anda kişi işsizlikle karşı karşıya kalabilir. Bu durumda da kişi maaşıyla her ay ödediği kredi kartı borcu veya bir diğer borçlarını kapatamayacak duruma gelebilir. Bu durumda da bankalar yine büyük imkanlar sağlıyor.

Makalemizde de kredi kartı işsizlik sigortası nedir, kredi kartı işsizlik sigortası şartları gibi konular hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle vatandaş, işsizlikle karşı karşıya kaldığında kredi kartı borçlarını uygun miktarda bir prim ödeyerek kapatabiliyor. Kredi kartı işsizlik sigortası da bu işe yarıyor.

Kredi kartı işsizlik sigortası, adeta bir hayat sigortasıdır. Kişinin maddi anlamda zorlu bir süreçte olması durumunda, kredi kartı borcu sizi bir hayli zorlayabilir. Ancak kredi kartı borcunun sadece yüzde 1’i gibi bir oranda aylık prim ödemesi yaparak kendinizi sigortalı hale getirebilirsiniz.

İşsizlik sigortasında kredi kartı sahibi vatandaşların 10.000 TL’ye kadar olan borcu sizin adınıza banka tarafından kapatılıyor. Sizin ise bu süreçte sadece aylık 10 TL gibi bir ödeme gerçekleştirmek gerekiyor.

Kredi kartı işsizlik sigortası nasıl alınır?

Kişi kart borcunun sadece yüzde 1’i kadar bir prim ödemekle mükelleftir. Eğer bu ödeme düzenli olarak gerçekleştirilirse bu imkan sağlanıyor.

Akbank kredi kartı işsizlik sigortası şartları nelerdir?

Aksigorta’dan faydalanmak isteyen vatandaşlarda birtakım şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ise,

Akbank kredi kartı sahibi olmak,

Türkiye’de ikamet etmek,

Yaş aralığı 18-65 olmak,

Poçite satın alındığında 3 aydır aynı işyerinde kesintisiz olarak çalışmak,

Sağlıklı olmak,

Belirtilen mesleki faaliyetleri yürüten kişiler bu sigorta imkanından yararlanabilirler.

Konuya ilişkin detaylı bilgi alabilmek için http://www.aksigorta.com.tr/diger-sigortalar/kredi-karti-issizlik-sigortasi/urun-bilgisi adresinden faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası işsiz kalma durumunda da kredi kartı ödemelerini aksatmamak adına önemli bir kampanya sunuyor. Garanti Bankası, işsizlik sigortasıyla işsizlik, hastalık sonucu hastanede yatma durumlarında son ekstredeki toplam harcama güvenlik altına alınmaktadır.

Kaza sonucunda kişinin tedavi masraflarıyla karşı karşıya kalması durumunda da, belli bir üst limitle faturalar banka tarafından ödenmektedir. Bununla birlikte çalışma durumu değiştikçe de teminatlar banka çerçevesinde değişmektedir. Detaylı bilgi almak için https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/sigorta_emeklilik/sigorta/issizlik/Garanti_kredi_karti_issizlik_sigortasi.page#calcContent3=UID48e31b9 adresinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir