Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde milyonlarca kişi kredi kartı kullanıcısı olarak bankalara beyan ettikleri gelire bağlı limit sınırını aşamazlar. Çünkü, limit kredi kartının varlığını veya sınırını gösterir. Maaşa göre limit ayarlaması yapmak isteyen müşteriler bankalarla bu konuda gerekli irtibatı sağlarlar. Ancak kredi kartı limiti arttırma sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Banka çalışanları limit artırma taleplerine önce sizin bankacılık geçmişini inceleyerek yapar ve sonra gelirinize göre bir limit ayarı uygulaması ile limiti belli düzeyde arttırabilir. 

Kredi Kartı Limit Yükseltme

Günlük yaşantıda bazı ihtiyaçlar hiç son bulmazken, ara sıra farklı gereksinimlerde kişiyi zora sokar. Aniden çıkan bir tadilat ya da tatil planları kredi kartını daha çok kullanmaya iter. Durum böyle olduğunda yapmak gereken şey kart limitini artırmaktır. Kart limit arttımak için bankanız sizi arayabilir ve limit yükseltme konusunu sizinle paylaşabilir. Aranmadığınız da ise faks aracılığı ile gelir belgenizibildiren belgeyi şube çalışanına faksladığınızda kredi kartı limitinizi arttırrarak sınırsız alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Kredi kartınıza ait olan bankanın şubesine giderek dilekçe karşılığında kart limitinizi arttırabilirisiniz. Banka görevlisi sizden maaş veya gelir belgenizi isteyebilme ihtimaline karşın yanınızda bulunurmalısınız. 

Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı  limitini maaşınıza göre arttırabilirsiniz. Müşteri temsilcisi artttırmayacağını söylediğinde ise mutlaka şube ile irtibata geçerek nedenini araştırmalısınız. 

Bankanız size sormadan veya bilgi vermeden kredi kartı limitinizi arttıramaz. Ancak düzensiz ve geç ödemeler yaşandığında limit azaltımına gidebilir. Bunu size sormadan gerçekleştirme hakkına sahiptir. Çünkü bankacılığın en önemli unsuru kredi kartı ödemeleri çok önemlidir. 

Kredi Kartı Limit Engeli 

Kredi kartı limitininizi arttırmak için yaptığınız pek çok mücadeleden ve alışverişten sonra limitinize belli bir engel koayarak , harcamalarınızı sınırlandırabilirsiniz. Kredi kartı limit engeli ile daha güvenli ve sağlam adımlar atabilirisniz. Aile ekonomisinin gidişi biraz da kredi kartlarının limitine ve ödeme düzenine bağlıdır. Kredi kartı yasası müşterilerin kart limitleri konusunda çok dikkatli olmalarını söylerken, düzensiz ve bilinçsizce kullanım sonrasında büyük huzursuzluklara ve zorluklara götürebilir. 

Kredi kartı sahibi olsanız da harcamalarınızı gelirinize göre ayarlamak en büyük görevinizdir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir