Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Araç Kredisi / Kredi Kartına Taksitle Araç Satılabilir mi?

Kredi Kartına Taksitle Araç Satılabilir mi?

Günümüzde artık araç tamamen bir ihtiyaç haline geldi. Artan nüfus ve teknoloji ile birlikte ihtiyaçlarda boyut değiştiriyor. Araç sahibi olmakta sanıldığı kadar kolay bir durum değildir. Genel olarak yeterli parası olmayan vatandaşlar taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi kullanarak otomobil sahibi olabiliyorlar. Ancak artık kredi kartına taksitle 2. el araç alınabiliniyor.

Kredi Kartına Taksitle Araç 

 Herkes araç sahibi olsun diye tüm imkanlar zorlanarak bazı yöntemler geliştirilmeye başlandı. genelde kredi kullanarak alınan arabalardan sonra kredi kartıyla araç alma dönemi başladı. Genel olarak galerilerden alınan ve senetle oto satışı yapan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Araç satışlarında kredi kartına 12 ve 24 aya varan taksit imkanları ile senetli satış yapılıyor.  Bunun için öncelikle limitin yetmesi gerekiyor. Banka limit yetmediğinde senet imkanı sunarak kişilerin araç almalarını kolaylaştırıyor. Bu şekilde araç satışları ilk etapta oldukça merak uyandırdı. Çünkü kredikartlarının limitinin araç almaya yetmeyeceği veya nasıl yeteceği herkesin kafasını karıştırdı. Ancak ödeme gücü olan ve limit konusunda problem yaşamayanların kredi kartları ile araç almalarına hiçbir engel oluşturmaz. Yapılacak senet veya çekilebilen limit ile herkes çok rahat bir şekilde araç sahibi olabiliyor. 

Bu yöntemi seçen kişler genelde banka ile daha önce sorun yaşayan veya kredi çekmek için sicili temiz olmayanların kullandığı yoldur. Bu şkeilde araç sahibi olmak onlara daha mantıklı gelir. Biriktirdikleri biraz peşinat olduğunda işleri çok daha kolay olacak. 

Kredi Kartına Taksitli Araba Satan Galeriler 

Galeriler genel anlamda araç alış ve satış yeridir. Her modelde araç bulunmakla beraber güvenilir bir ortam olması müşterileri buralara çekere. Artık kredi kartı ile araba satışı yapan galerilerde mevcuttur. Uygun ödeme koşulları ve senetle yapılan anlaşma ile alıcılar bu yöntemle istedikleri arabayı alabiliyorlar. İkinci el araçlarda kredi kartı ile satışların son aylarda çok arttığını ve bu şekilde yapılan araç alımlarında müşteriler daha kolay araç sahibi olmanın keyfini yaşıyor. 

Kredi Kartına Taksitle Araba Sahibinden 

Kredi kartı taksit imkanı sunarak sahibinden.com aracılığı ile araç almanızı kolaylaştırıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir