Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartıyla Taksitli Nakit Avans Faizleri Bankalara Göre Karşılaştırma

Kredi Kartıyla Taksitli Nakit Avans Faizleri Bankalara Göre Karşılaştırma

İnsan paraya sıkıştığı zaman mecburen kredi kartı kullanmak durumunda kalıyor. Anlık nakit ihtiyacından dolayı pek çok vatandaş, kredi kartıyla nakit avans çekiyor. Yüksek faiz oranlarına sahip olan bu durum her ne kadar zorlayıcı olsa da, şartlar başka türlüsünü el vermiyor olabilir.

Son yıllarda yapılan düzenlemelerle birlikte nakit avans durumu çok daha zorlaştı diyebiliriz. Vatandaş eğer ekstre borcunun yüzde 50’sini en az 3 kere ödemezse, nakit avans kullanamıyor. Ta ki borçlarının tamamını kapatana kadar. Bu durum da kişiyi ciddi anlamda zorlayabiliyor.

Taksitli nakit avans işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Nakit avans işleminin daha çok kullanılabilmesi için bankalar yepyeni bir yöntem geliştirdi. Artık banka kullanıcısı, kredi çeker gibi nakit avansını taksitle ödeme imkanına sahip.

Böylelikle kişi borcunu çok daha rahat bir şekilde aydan aya ödeyebilme imkanına sahip olabiliyor. Bu yöntem özellikle de zor durumda olan vatandaşlar için büyük önem taşıyor diyebiliriz. Kişi zaman zaman işsiz kalabilir ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalabilir.

Bu durumda kısa vadede ödenemeyecek olan borçlar için kredi kartıyla taksitli nakit avans yöntemi kullanılmakta.

Neden nakit avans çekemiyorum?

Bazı zamanlar bankalar kredi kartından nakit avans işlemini gerçekleştirmiyor olabilir. Bu durumda pek çok kişi zorlu süreçler yaşayabiliyor. Bu durumda genel olarak kredi kartıyla ilgili yeni düzenlemeler sebebiyle kişi avans alamıyor olabilir.

Bu durumla karşı karşıya kaldıysanız, bir yıl içerisinde en fazla 3 kez borcun ödenmemesi durumunu söz konusu olabilir. Çünkü gelen yeni yapılandırmayla birlikte borcun yüzde 50’sinin 3 defaya mahsus olarak ödenmemesiyle birlikte nakit avans işlemine izin verilmiyor.

Böyle bir sürecin içerisinde olan kişi nakit avans işlemi gerçekleştirebilmek için borcunun tamamını kapatmak durumundadır. Aksi takdirde işlemin gerçekleşmesi gibi bir durum hukuki açıdan söz konusu değildir.

Kredi kartıyla taksitli nakit avans nasıl hesaplanır?

Kredi kartıyla taksitli nakit avans hesaplama işlemi bankaların belirlediği faiz oranına göre gerçekleştirilmektedir. Bankalar maksimum aylık olarak yüzde 1.84 oranında faiz uygulayabiliyor. Ancak ödemenin gecikmesi durumunda yüzde 2.34 oranında gecikme faizi uygulanmaktadır.

Akbank Axess    1.000 TL              9 ay       1,099.74 TL

CardFinans          1.000 TL              9 ay       1,117.27 TL

Ziraat Maximum              1.000 TL              9 ay       1,122.76 TL

ING Bonus          1.000 TL              9 ay       1,123.00 TL

Denizbank Bonus             1.000 TL              9 ay       1,123.15 TL

HSBC Advantage              1.000 TL              9 ay       1,125.07 TL

YKB Worldcard  1.000 TL              9 ay       1,145.00 TL

Garanti Bonus   1.000 TL              9 ay       1,166.05 TL

İş Bankası Maximum       1.000 TL              9 ay       1,173.28 TL

TEB Bonus          1.000 TL              9 ay       1,201.85 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir