Anasayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sicili bozuk olan veya kara listede olan vatandaşlar bankalardan kredi alırken bir hayli zorlanırlar. Hatta zorluktan ziyade çok kısa bir süre içerisinde kredi talepleri reddedilir. Bu kişilerin doğrudan kredi notu da düşük olur.

Makalemizde kredi notu düşük olanlar nasıl kredi çekebilir, kredi notu düşük olanlara kredi ve kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi hakkında merak edilenlere yanıt vermeye çalışacağız.

Kredi notu düşük olan vatandaşlar bankadan kredi talebinde bulundukları zaman kısa bir süre içerisinde ret cevabı alırlar. Bu kişilerden ayrıca birçok belge talep edilir. Bu durumda da oldukça sıkıntılı bir süreç yaşanabilir.

Kişi borçlarını düzenli olarak yerine getiremediği zaman Merkez Bankası tarafından kara listeye alınır. Kara listeye alınan birey isminin kara listeden silinmesi için bir talepte bulunabilir. Ancak bu süreç 5 yıl gibi uzun bir süreyi kapsamaktadır. Bu süre zarfında da kişinin borçlarını hiçbir şekilde geciktirmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde kara listeye alınmış olan kişi hiçbir şekilde Merkez Bankası kara listesinden çıkamaz.

Bu durumda devreye kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren bankalar devreye giriyor.

Kredi notu düşük olan nasıl kredi alır?

Özellikle de Aktifbank, PTT anlaşmalı olarak vatandaşlara anında kredi sağlıyor. Özellikle de son zamanda intenet başvurularıyla kredi imkanı sağlayan Aktifbank, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İntenet bankacılığından da düşük faiz oranları ve vadelerle de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aktifbank, hiçbir şekilde kredi notuna önem vermemektedir. Normal şartlarda bankalar bu durumu hiçbir zaman göz ardı etmez. Ancak Aktifbank bu konuda maaş bordrosu istemiyor ve de belgesiz olarak kredi çekme imkanı tanıyor.

Kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi sağlayan Aktifbank, 25 bin lira kredi sağlıyor. Sağlanan bu kredi bütün PTT şubelerinden anında çekilebiliyor. Parayı havale yapmak isteyen vatandaş, Aktifbank hesabı üzerinden ücretsiz havale ile istediği banka hesabına gönderebiliyor.

Kredi geri ödemesi ise PTT Şubelerinden, Vakıflar Bankası ATM’lerinden, PTTMatik ATM’lerinden veya Akbank ATM’lerinden ödenmektedir.

Kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren bankalar, arasında da Fibabanka akla gelen ilk bankadır.

Kredi notu düşük olanlara kredi imkanından faydalanmak isteyen ancak diğer bankalardan kredi çekmek isteyenlerin bankayla detaylı bir görüşme gerçekleştirmesi gerekiyor. Gerçekleştirilen bu görüşmelerde de kişinin bankayı, borcunu ödeyebileceğine dair ikna etmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir