Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Sorgulama Akbank Direkt

Kredi Notu Sorgulama Akbank Direkt

Kredi notu, bankaların büyük ölçüde önemsedikleri ve kredi verirken dikkate aldıkları bir faktördür. Gelir durumunun yanı sıra özel olarak bankaların baktıkları faktörlerden olan kredi notu Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanmaktadır ve bu hesaplamada kişilerin temel olarak kullandıkları kredi kartı ve kredi kullanımlarına bakılmaktadır. Eğer kişiler kredi kartı borcunu zamanında ödemezlerse yahut kredi borcunu ödemeyi aksatırlarsa Kredi Kayıt Bürosu kredi notunu düşürmektedir. Bu durum ise kişilerin gelecekte kredi kullanımında olumsuz etki yaratmakta ve kişiler kredi başvurularına red yemektedirler. Haliyle de acil kredi ihtiyacı olan kişiler bu durumdan negatif yönde etkilenmektedirler. 

Bu durumun ekstra olarak bir olumsuz yönü ise eğer kredi notunuz düşük iken kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusu yapacak olursanız ve kredi veya kredi kartı başvurunuz reddedilecek olursa bu durumda kredi notunuz ile ilgili bir düşürme işlemi daha anlık olarak gerçekleşir. İşte bahsettiğimiz bu nedenlerle kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu bilmeniz önemlidir. Bu anlamda da tüketicilere hizmet veren çeşitli kanallar bulunmaktadır. Bu kanallar arasında operatör servisleri, bankalar ve FinDeks yer almaktadır. Siz de bu servislerden faydalanarak kredi notu öğrenme olanağına siz de sahip olabilirsiniz.

AKBANK’TAN KREDİ NOTU ÖĞRENME SERVİSİ

Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan Akbank, müşterilerine kredi notu bilgisi servisi vermektedir. Bu anlamda siz de kredi başvurusu yapmadan önce bankadan kredi notunuzu öğrenmek için talepte bulunabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için ise tercih edebileceğiniz farklı kanallar vardır böylelikle siz de akbank kredi notu sorgulama servisi aracılığı ile notunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

ATMLERDEN: Akbank ATM’leri aracılığı ile kartsız işlemlerden Kredi Risk Raporu sekmesine ilerleyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Banka bu işlem için sizden 6-7 TL’lik bir ücret tahsil edecektir.

İNTERNET BANKACILIĞI HİZMETLERİNDEN: Akbank’ın resmi web sitesi üzerinde sağlanan intenet bankacılığı hizmetlerine bireysel müşteri girişinizi yapmanız halinde Kredi Risk Raporu öğrenebilmeniz mümkündür.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra eğer kredi notunuz yeterli ise siz de hemen bankaya başvuru yaparak kredi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir