Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt ve Kredi Başvuruları Başladı

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt ve Kredi Başvuruları Başladı

Doğduğumuz andan itibaren her sene alınan yaş ile birlikte ihtiyaçlarımız artmakta ve yeni planlar yapmaktayız. Ebeveynlerimiz gelişen ülke ve teknoloji karşısında bizlerin daha iyi bir yaşam sürmesi ve iyi bir kariyerimizin olması için çalışmaktadırlar. Ülkemizde öğrenim görmekte olan birçok öğrenci vardır. Herkes daha iyisinin olması için daha çok çalışma ve özveri göstermekte. Devlet her daim öğrencilerin destekçisi olmakta ve maddi ve manevi olarak yardımcı olmaktadır. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı yükseköğretime geçecek olan öğrenciler için Kredi ve Yurtlar Kurumu ile anlaşma sağlamış ve her yeni dönemde üniversiteyi kazanan her öğrenci bu yurtlara başvuru yapabilmektedir. Kredi ve Kurtlar Kurumu öğrencilere öğrenim gördükleri süre boyunca yurt, kredi ve burs gibi imkanlar sunarak öğrencilerin destekçisi olmaktadırlar. Kredi ve Yurtlar Kurumu aynı zamanda burs ve kredi imkanları da sağlıyor.

Üniversiteyi kazanan öğrenciler okulları tarafından yönlendirilerek başvuruda bulunabilirler. Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuru süresi boyunca 7 gün 24 saat hizmer verecektir. Başvuru süresinde yaşanabilecek herhangi bir sorun için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Kurumsal İletişim Merkezi “444 19 61” veya resmi twitter destek hesapları üzerinden “KYK_DESTEK” sorunlarınızı ve sorularınızı iletebilirsiniz, anında cevap alabileceksiniz. 

Yurt için başvurular e-devlet üzerinden yapılacaktır. E-devlet şifresi olmayan öğrenciler herhangi bir PTT şubesine giderek Türkiye Cumhuriyeti nufüs cüzdanı ile şifre alabilirler. Başvurular incelemeden geçtikten sonra “yurtkur.gsb.gov.tr” adresinden başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Ayeıca öğrenim bilgileriniz e-devlet üzerinde güncel olmalı ve eksiksiz olmalıdır. 

Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler için büyük olanak sağlıyor. Ara sınıf öğrenciler ile birlikte yurt içi ve yurt dışı değişim programları kapsamındaki öğrenciler de yurtlara başvuruda bulunabilirler. Öğrenciler bu kapsamda yurt desteği ile birlikte kalacak yer arama derdinden kurtuluyor. Herhangi bir Yükseköğretim programına kayıt yaptıran ve yaptıracak olan dikey/yatay geçiş öğrencileri, ek kontenjan ile yerleşecek öğrenciler, özel yetenek sınavına tabii tutularak yerleştirilecek öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı olan ve kayıt yaptıracak her öğrenci yurtlara başvuruda bulunabilir. Başvuru sürelerini takip etmeniz de fayda var. Kaçırdığınız takdirde dilekçe yazmanız ya da bir sonraki dönemi beklemeniz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir