Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / KrediGO Uygulaması Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

KrediGO Uygulaması Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

KrediGo Üzerinden Kredi Nasıl Alınır ?

KrediGo nedir önce bu konudan başlayacak olursak KrediGo sürekli televizyonlarda gördüğümüz günümüz toplumunun işini kolaylaştırmaya yarayan bir QNB Finansbank uygulamasıdır. KrediGo QNB Finansbank’ın banka kullanıcıları ya da diğer vatandaşlar için gerçekleştirdiği bir kolay kredi çekme uygulamasıdır. QNB Finansbank’ın amaçladığı şey daha kısa yollardan müşterilerine ulaşmak bu uygulama sayesinde hiçbir kullanıcısının şubelere giderek uzun işlemler sonucunda kredi başvurusu yapmasına gerek. Bilinen kredi karşılaştırma uygulaması olmadığını vurgulamak gerekirse bu uygulama intenet üzerinden istediğiniz kredi türünde ve limitinde kredi başvurusu yapmanıza yarımcı olur başvurunuz anında Finansbank kredi merkezine giderek burada gelir durumunuz ve kredi notunuzla incelenir. Eğer kredi notunuz yüksek ve istediğiniz kredi tutarı gelirinizle bağlantılıysa kredi onayı sağlanır. QNB Finansbank müşterilerinin hesabına direk para miktarını aktarırken müşterisi olmayan kullanıcılarda hesap açtırmasını istiyor.

Bu proje neyi amaçlıyor ?

Özel bir ilgi ve alakayla bu projeyi gerçekleştiren QNB Finansbank yeni tüketicilere ulaşma yolunca ikinci büyük adımı attı. İlk adım olarak EnPara’yı gösterebilecekken şu an da KrediGo sayesinde diğer bankalara nazaran genel tüketici sayısını bir hayli yukarılara çekmiş görünüyor. Burada vurguladığımız ksıım yeni kullanıcılar çünkü hala aktif olan kullanıcıları bu özelliklere mobil Finansbank ve EnPara mobil uygulamalarıyla kolaylıkla erişim sağlıyor.

Kredi faizleri neye göre belirleniyor ?

Kredi notunun düşüklüğüne veya yüksekliğine göre faiz oranını belirleyen QNB Finansbank bu sayede kredi notu yüksek olan diğer banka kullanıcılarını da kendi kullanıcısı yapmayı başarmış görünüyor. Önek verecek olursak kredi notu yüksek olan bir bireyin QNB Finansbank’tan alabileceği kredi miktarına 30.000 Türk lirası dersek bankanın bu kişiye verdiği en düşük faiz oranı %1.24 olacakken kredi notu kritik seviyede olabilecek bir bireye bu değer aynı tutar üzerinden maksimum %1.64 faiz oranı olacaktır. Bütün bankaların gerçekleştirmiş olduğu yüksek kredi notuna sahip vatandaşlara daha düşük faiz oranı birçok vatandaşı kredi notlarını yükseltmek için araştırma yapmaya ve ödemelerini günü gününe yapmaya zorluyor. Her vatandaşın araştırdığı ve dikkat etmesi gereken kredi notu konusu bankaların bir numaralı kriteri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir