Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Kredili Mevduat Hesabı Nedir? Bankaların KMH Faizleri Ne Kadardır?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir? Bankaların KMH Faizleri Ne Kadardır?

Vadesiz mevduat hesaplarınızın kredili olmasını sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Hesap açtırırken talep etmeniz halinde Kredili Mevduat Hesabı açtırabilirsiniz. Eğer kmh hesabı nedir diyorsanız da şöyle açıklayabiliriz; kartınızdaki bakiye tükendiği anda eksi bakiye kullanmanızı yani hesap kartınız ile bir tür kredi kartı işlemi yapabilmenizi sağlayan mevduat hesabı türüdür. Bu eksi bakiye nakit avans olarak da kullanılabilmektedir ve tıpkı kredi kartı gibi de ekside kullandığınız bu bakiye faize tabii tutulmaktadır. 

kredili mevduat hesabı borcu nasıl ödenir 

Kredili mevduat hesabında eksi bakiyeye inmeniz halinde aklınıza kredili mevduat hesabı asgari ödeme işlemi gelebilir. Kredi kartında olduğu gibi olsada ödeme işlemi faiz oranı itibariyle farklılık gösteriyor. Bir tür nakit avans kullanımı gibi düşünecek olursanız kredi kartından farklı bir uygulamaya tabii tutulduğunu anlayabilirsiniz. Bu bağlamda borcunuzu ödemek istediğinizde tıpkı kredi kartında olduğu gibi ATM’lerden veya şubelerden faydalanabilirsiniz. 

kredili mevduat hesabı açma 

Tıpkı bankada hesap açtırır gibi yapacağınız bu işlemde yalnızca sizden esktra bir sözleşme talep edilir. Çünkü kredili olarak bankadan borç kullanacağınız kmh bir faize tabii tutulacaktır. Ayrıca banka sizin KKB kayıtlarındaki kredi notunuzu da bu anlamda dikkate alacaktır. Bu işlemi tüm bankaların şubelerinden yapabilirsizi. Başvurunuzu intenet bankacılık sistemleri üzerinden de anında gerçekleştirebilirsiniz.

kmh hesabı nasıl kapatılır 

Kredili mevduat hesabının kapatılışında kredi kartından farklı olarak tüm borcun ödenmesi gerekliliği söz konusudur. Önce kullanıma kapatılır ardından tüm borç ödenince hesap tamamen kapatılır. Bunun için ise bankaya kmh hesabı kapatma dilekçesi teslim etmeniz ve 7 gün içerisinde yanıt almanız gerekmektedir.

kredili mevduat hesabı aylık faiz oranları 

Halkbanktan alacağınız kredili mevduat hesabınıza uygulanacak olan güncel faiz oranı: %1.84

Şekerbank alacağınız kredili mevduat hesabınıza uygulanacak olan güncel faiz oranı: %1.84

QNB Finansbank alacağınız kredili mevduat hesabınıza uygulanacak olan güncel faiz oranı: Güncel Faiz Oranına Göre

Yapı Kredi Bankasından alacağınız kredili mevduat hesabınıza uygulanacak olan güncel faiz oranı: %1.84

Garanti Bankasından alacağınız kredili mevduat hesabınıza uygulanacak olan güncel faiz oranı: %1.84

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir