Anasayfa / Bilgi / Kuveyt Türk Havale & EFT Saatleri

Kuveyt Türk Havale & EFT Saatleri

Bankalar, gündelik hayatımızda yapabileceğimiz işlemleri kolayca ve vakit kaybetmeden gerçekleştirebilmemiz için birçok imkan sunar. İhtiyaç duyabileceklerimize yönelik kampanyalar yaparlar ve kredi veya kredi kartları ile birçok ödeme kolaylığı sağlarlar. Kredi kartları bizim gün içerisinde yapacağımız ödeme işlemlerini kolayca yapabilmemiz için bir ödeme aracıdır. Bankaların mobil bankacılık uygulamaları ile borç ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Su, doğalgaz, elektrik, intenet, telefon gibi ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca kredi ödemeleri, havale ve eft yapılabilir. Günlük yaşantımızda özellikle mağazalardan yapılacak alışverişleri taksitlendirme imkanı ile banka tarafından belirlenen en alt taksitlendirme tutarı ve en yüksek vade oranı ile alışverişlerinizi ay sonu borç bakiyesine bir yüklenme olmadan yapabilirsiniz. Yani bu yöntemle cebinizi çok yormamış olursunuz.

Bankalar, müşterilerinin sosyal veya iş çevresinde oluşabilicek para akışı işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için bazı imkanlar sunuyorlar. Bunlar kişilerin günlük yaşantılarında yapılabilecek harcamalar, ödemeler ve sosyal çevrelerindeki kişilere yapabilecekleri borç alma ve verme ile birçok kez bankalar ve onların mobil bankacılık uygulamalarına başvuruyorlar. Bu kolaylık sayesinde belirli gün ve saatler içerisinde hesaplar arası para aktarımını sağlayabilmek adına havale ve EFT yapılabilir. Havale, aynı banka üzeriden farklı şubeler arası para transferlerine denir. Yani Ahmet’in Kuveyt Türk Bankası’nda bir hesabı var ve arkadaşı Mehmet’in de Kuveyt Türk Bankası‘nda bir hesabı var. Ahmet’in kendi hesabından Mehmet’in hesabına para aktarımı yapması ile havale yapmış oluyor. Bir diğer para aktarım sistemi ise EFT’dir. EFT, bireylerin farklı bankalardaki hesaplarından birbirlerine para transfer etmesi ile oluşur. Yine konuyu şu şekilde ele alırsak Ahmet Kuveyt Türk Bankası’ndaki hesabından başka bir bankada hesabı olan Mehmet’e para transferi yapıyor. Bu da EFT oluyor. 

Kuveyt Türk Bankası aracılığı ile bu işlemlerinizi kolayca ve banka şubesine gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk intenet bankacılığı ile havale ve EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yeni yıl ile birlikte havale ve EFT saatlerinde de değişikliğe gidiliyor. İntenet şubelerinden 08.30 – 17.20 saatleri aarasında para transferi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca bireysel bankacılık hizmetleri dahilinde günlük 15.000 TL’ye kadar, kurumsal bankacılık hizmeti kullananlar ise 30.000 TL kadar havale ve EFT yapabilirler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir