Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Kuveyt Türk Şube Çalışma Saatleri

Kuveyt Türk Şube Çalışma Saatleri

Bankacılık sektöründe yer alan bankalar tüketicilere genel olarak ihtiyaç duydukları birçok konuda hizmet sunmaktadır. Bu ihtiyaçlar temel olarak finansal ihtiyaçlar olmak ile birlikte; gün içerisinde sürekli olarak devam eden finansal akışların gerçekleştirilmesinde bankalar çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu kapsamda eğer siz de bir bankadan kredi kartı veya mevduat hesabı gibi bir hizmet alıyorsanız, hizmet aldığınız bankanın çalışma saatlerini ve çalışma prosedürlerini iyi biliyor olmanız gerekir. Bankaların sundukları hizmetler doğal olarak belirli limitler çerçevesinde sunulmaktadır. Bu anlamda da tıpkı diğer ticari işletmeler ve kurumlar gibi bankalar da mesai saatlerine bağlı olarak hizmet vermektedirler.

Bankaların tabi ettiğimiz mesai saatlerini biliyor olmak oldukça önemlidir çünkü bir hizmet alacağınız zaman bu saatlere bağlı olarak bazı hizmetlerden sadece bu saat aralıklarında faydalanabilmektesiniz. Önek olarak gün içerisinde bankaların genel müdürlüklerinin hizmet verdiği saat aralığında gerçekleştirilebilen EFT işlemi için bankalardan yalnızca mesai saatlerinde hizmet alabilmektesiniz. Çünkü karşılıklı olarak bankaların genel müdürlükleri arasında bir bildirim ve geri bildirim akışı olmaktadır. Bu kapsamda EFT ve şubelerden gerçekleştirilmesi gereken işlemlerde bankaların mesai saatleri arasında hizmet almanız gerektiğini unutmamalısınız. Türkiye’nin önde gelen katılım bankalarından birisi olan Kuveyt Türk katılım bankasından alacağınız ev almanız gereken bir bankacılık hizmeti için mesai saatlerini bilmek istiyorsanız, yazımızın devamında bu konuya açıklık getireceğiz.

KUVEYT TÜRK ÇALIŞMA SAATLERİ

Kuveyt Türk kurulduğu günden bu yana kısa bir süre içerisinde Türkiye genelinde oldukça geniş bir müşteri portföyü yakalayabilmiş olan kaliteli bir bankadır. Bankanın sunduğu hizmetlerden faydalanan yüz binlerce kişi vardır. Bu anlamda da çeşitli hizmetlerin alınabilmesi için bahsettiğimiz üzere mesai saatlerinin biliniyor olması gerekmektedir. Genel olarak kuveyt türk çalışma saatleri 08:30 ile 17:00 arasındadır. Merak edilen kuveyt türk haftasonları açık mı sorusunun yanıtı ise hayırdır. Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerinden ve EFT işlemlerinden faydalanabilmek için mesai saatlerini ve resmi tatil olmayan günleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu saat aralığını dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerektiğini unutmamalısınız, aksi halde hizmetleriniz aksayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir