Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Gündem / Kyk Kredi Borcu Sorgulama Borcum var mı? Geri Ödeme Sorgulama

Kyk Kredi Borcu Sorgulama Borcum var mı? Geri Ödeme Sorgulama

2016 yılı içerisinden öğrenim gördükleri süre içinde öğrenim kredisi alan öğrenciler veya daha önceden bu krediyi alan öğrenciler Kyk borç sorgulama ekranından  borçlarının ne kadar olduğunu öğrenebilirler.

Bu öğrenim kredisi öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca kullandıkları maddi destektir. Her ay belli miktarlarda öğrencilerin hesabına yatan bu ücret mezun olduklarında geri olarak ilgili kuruma ödenmesi zorunlu olan bir ücrettir.  Öğrenciler bu borçları belli aralıklarla ve denildiği tarihte ilgili bankalara öderler. 

 Öğrencilerin üzeinde bulunan borçlarının miktarını öğrenmeleri için KYK öğrenim kredisi başvuru ekranına girebilirler. Ödemerli gereken ücret zamanında ödenmediği taktirde bazı cezai işlemlere maruz kalırlar. Bu sebeple  tarihlere çok dikkat etmeleri gerekir. 

Kyk geri ödemeleri nasıl yapılır

Öğrenim kredisi kullanan öğrenciler okullarından mezun oldukalrında geri ödemeli olarak kullandıkları öğrenim kredisi borcunu ilk aşamda sorgu kranına girerek öğrenebilirler. Bu borcu öğrenmek için TC kimlik numaraları ve bazı kimlik bilgileri yeterli olacak. Öğrencilere belirtilen bankalara ödenmektedir. Ödenmesi gereken tarihte ödenmeyen öğrenim kredisi borcu faiziyle birlikte kişiden tahsil edilir. 

KYK Yurt ve Kredi Ödemeleri KYK TIKLA 

Öğrenim / Katkı Kredisi Geri Ödeme Sorgulama – E-Devlet TIKLA

Kredim/Bursum Yattı mı? TIKLA – KYK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir