Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Günümüz toplumunda kredi kartı kullanımı iyice artmış olmasına rağmen kredi kartını iptal eden kişi sayısı da bir hayli yüksektir bunun bir sebebi olarak bilinçsiz tüketim ve aşırı harcamadan dolayı biriken borçları ödemekte zorlanan kişilerin borcunu kapattıktan sonra kredi kartının iptalini istemesidir.

Maximum kredi kartı Maximum’la anlaşmalı her türlü kurum ve kuruluşta geçerli olan bir kart türüdür. Çoğu zaman anlaşmalı yerlerde birçok avantaj sunan kredi kartının bazı durumlarda kapatılması istenmesidir.  Kapatılmasının istenmesi sonucunda neler yapmanız gerektiğini anlatacağımız bu yazıda gerekli bilgileri sizlere sunmaya çalışacağız.

Kredi Kartı İptali

Öncelikle şunu bilmeniz gerekmektedir ki kredi kartı iptali yapacağınız zaman bu iptal işlemleri kredi notunuzu düşürmez ya da sicilinizi kötü bir şekilde etkilemez. Ödeme gücünüz yoksa kartı kapatma işlemini gerçekleştirmeniz sizin için en doğru seçim olacaktır. Bu kartın iptali için Maximum iki yöntem sunmaktadır. Bunlardan birincisi en yakın şubeye giderek direk bu işlemi gerçekleştirmeniz. Diğer yöntem ise 444 02 02 kodlu numarayı arayarak telefon aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kart iptali son zamanlarda bir çok vatandaş tarafından kullanılan ve ödeme zorluğu çeken vatandaşın başvurduğu bir işlemdir. Gerekli araştırmalar yapılmadan kapatılan kartlar bazı durumlarda sorun çıkarsa da gerçekten ihtiyaç olduğu takdirde kredi kartlarının iptal edilmesi en doğru seçim olacaktır.

Borcu Olan Kart İptali

Eğer borcu olan bir karta sahipseniz bu kartı kapatmanıza izin verilmiyor. Borcu olan bir kartı kapatma işlemine izin vermeye bankaların size sunduğu en iyi yol ise kredi kartınızı kullanıma kapatarak borcun birikmesini engellemek. Bu sayede kartınız kullanıma kapanır ancak borcunuz sabit kalır. İmkanınız olduğu anda tüm borcu kapatarak kredi kartını iptal ettirebilirsiniz. Bilinçsiz tüketimlerde kullanılan kartlar için bu özelliği getiren Maximum kart bir kez daha vatandaşın yanında olduğunu kanıtladı.

Maksimum Kredi Kartı İptali İçin Püf Noktalar

Kartınızı iptal ettirdikten sonra muhakkak bankadan ‘kartın borcu yoktur’ makbuzu isteyin. Eğer kartınızda 1 Türk Lirası borç bile varsa bu sizin kredi notunuzu düşürerek ilerde başınızın ağrımasına sebebiyet verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir