Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Memur Banka Promosyon Ödemesi Başlayacak mı? Hangi Bankalar Memura Promosyon Ödemesi Yapacak

Memur Banka Promosyon Ödemesi Başlayacak mı? Hangi Bankalar Memura Promosyon Ödemesi Yapacak

Bankacılık sektöründe yer alan bankalar açısından çeşitli müşteri grupları, birbirlerinden farklı özellikleri ile ayrı ayrı önem taşımaktadır. Bu kapsamda bankalar, bu müşteri gruplarına kendi aralarındaki farklılıklara göre olanaklar sunmaktadır. Bu sayede hem kişiler kendi şartlarına uygun bankacılık hizmetlerinden avantajlı yollarla faydalanabilmekte, hem de bankalar bu müşteri gruplarını kazanabilmektedir.

Özellikle emekli vatandaşlar bankalar için önem arz eden müşteri grubunu oluşturmaktadır. Çünkü emekliler finansal açıdan diğer müşteri gruplarına kıyasla, daha az hareketlilik ve değişiklik gösterirler. Sabit gelirleri vardır ve genellikle bu gelirlerini bankada tutmak taraftarıdırlar. Öte yandan bankalar emeklilerin kredi ve kredi kartı borçları konusunda da ödeme hassasiyetini daha fazla gösterdiğini ölçümlemişlerdir. Bu kapsamda emekli vatandaşları, maaş müşterisi haline getirmek isteyen bankaların, emekli vatandaşlara yönelik olarak promosyon vereceği bilgisi paylaşıldı.

BANKALAR İLE SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İŞ BİRLİĞİ

Emeklilerin bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bildirisine göre bankalar emeklilere promosyon ödemesi yapacak. Bu kapsamda 450 TL’ye kadar emeklilere yönelik promosyon verileceği haberleri gündemde geniş bir yer alırken, uzun süredir gündeme getirilen bu meselenin ne zamandan itibaren geçerlilik kazanacağı merak edilmekteydi. SGK’nın protokol imzaladığı 16 mevduat bankası, emeklilere promosyon ödemesi yapacak. 

Promosyonun tutarı, emekli müşterinin maaş tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterecek. Bu kapsamda 1.000 TL altında emekli maaşı alanlar 300 TL, 1.000 TL ile 2.000 TL arasında maaş alanlar 375 TL, 2.000 TL ve üzeri maaş alanlar 350 TL tutarında prim ödemesi alabilecek.

ŞARTLARI NELERDİR

Bankalardan emekli maaşına promosyon alabilmenin bir takım şartları vardır. Bu şartlar temel olarak bankanın sunduğu bankacılık hizmetlerinden faydalanmaktır. Bu kapsamda 3 yıl boyunca bankanın maaş müşterisi olmak yönünde taahhüt veren, bankanın kredi kartı ve kredili mevduat hesabını kullananlar promosyon ödemesi alabilecek. Ödemeler ise an itibariyle başlamış durumdadır.

PROMOSYON VEREN BANKALAR:

Emekli maaşına promosyon ödeme konusunda protokole dahil olan bankalar;

Türkiye İş Bankası

Vakıflar Bankası

Yapı Kredi Bankası

Garanti Bankası

Akbank

ING Bank

Türk Ekonomi Bankası

ICBC

PTT

QNB Finansbank

Şekerbank

Ziraat Bankası

Burganbank

Halkbank

Denizbank

Fibabank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir