Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Gündem / Motorlu Taşıtlar Vergisi ( MTV ) Kredi Kartıyla Taksit İmkanı Sağlayan Banka ve Kredi Kartları

Motorlu Taşıtlar Vergisi ( MTV ) Kredi Kartıyla Taksit İmkanı Sağlayan Banka ve Kredi Kartları

Otomobil sahiplerinin her sene 2 defa ödemek ile sorumlu oldukları motorlu taşıt vergisi ödemelerinde yeni bir süreç başladı. Her yıl Ocak ve Temmuz ayında ödenen MTV’nin Ocak ayı ödemelerinde kredi kartıyla taksitli olarak MTV ödemesi yapılabildi. Devletin sunduğu 2 taksite ek olarak bankalarınd a taksitleri eklenince vatandaşlar rahatladı. İntenetten mtv kredi kartı taksitlendirme yapılabiliyor ve mtv taksit yapan bankalar kendi prosedürlerine göre mtv kampanyaları dahilinde ek taksit seçenekleri sunuyorlar.

mtv alan bankalar

YAPI KREDİ BANKASI: World Card ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinden 3 taksit ile ödeyebilirsiniz. MTV ödemesini Yapı Kredi aracılığı ile yapan vatandaşlara bir takım hediye de sunmaktadır. Bunlar arasında Sonax’tan üst düzey temizleme paketi için 390 TL yerine 190 TL ödeme fırsatı, Otopratik’ten yapılacak bakım işlemleri için %50 indirim, 

GARANTİ BANKASI: Bonus Card aracılığıyla MTV ödemesini GİB’in web sitesi veya Garanti İntenet Şubesi, Alo Garanti ve Garanti Online web sitesinden yapanlara 3 taksit imkanı sunulmaktadır. GİB’in resmi sayfası ve Garanti.com’dan yapılacak ödemelerde 3 taksit imkanı sunulurken, Alo Garanti ve Bonus Flaş seçeneklerinde tek ödeme, 2 ve 3 taksit imkanları sunulmaktadır.

HALK BANK: Paraf kart kullanıcıları MTV ödemelerinde 3 ile 5 arasında değişen taksit imkanına sahiptirler. 

İŞ BANKASI: İş Bankası’nın Maximum özelliği taşıyan kredi kartları ile gib.gov.tr’den yapacağınız ödemelere 2 taksit, intenet şubesi ve İşteCep aplikasyonları ile yapacağınız 200 TL ve üzeri ödemeler için ise 3 taksit imkanı sunulmaktadır. Ödemenizi Maximum kartınızla yaparsanız ayrıca Bosch Car Service’tan ücretsiz check-up ve periyodik bakımda %30 indirim kazanın.

mtv ne zaman ödenir 

Otomobil sahiplerinin ödemesi zorunlu olan motorlu taşıtlar vergisinin ödeme tarihleri iki eşit taksit halinde Ocak ve Temmuz aylarındadır. Uçak, gemi, otomobil, kamyon fark etmeksizin sicile kayıtlı olan tüm taşıtlar için bu ödeme zorunludur. Ödemeler Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesinden ve bankaların web site ve aplikasyonları aracılığıyla yapılmaktadır.

mtv gecikirse ne olur 

Verginizi zamanında ödemezseniz ödemenize ek olarak ceza borcu eklenecektir. Gecikme borcu aylık olarak yansıtılır ve aracın yaş ve motor hacmine göre uygulanacak olan cezanın oranı da farklılık gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir