Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Öğrenciler İçin En Avantajlı 6 Kredi Kartı

Öğrenciler İçin En Avantajlı 6 Kredi Kartı

Bankaların öğrenciler için kredi kartı kampanyaları oluşturmaları çok fazla rastlanan bir durum değildir. Ama yinede belirli bankalar öğrencilerin nakit ihtiyaçlarını gidermek için birçok kredi kartı kampanyası düzenlemişlerdir. Bu kartların hangi bankalardan olduklarını ve avantajlarının neler olduklarına bir bakalım.

PLAYKART: Playkart Yapı Kredi Bankasının öğrenciler çıkardığı kredi kartlarındandır. Playkart ile anlaşmalı üye işyerlerinden alışveriş yapabilir, puan biriktirip birirktirdiğiniz puan ile bedava alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Playkartın yıllık aidat ücreti 38 Türk Lirasıdır. Gecikmiş olan borçalarınız için Yapı Kredi % 2,52 oranında faiz uygulamaktadır. 

ADVANTAGE CONCEPT ÜNİVERSİTELİ KART: HSBC Bankasının 18 ile 25 yaş arasında ki üniversite öğrencileri için oluşturulmuş bir kredi kartıdır. Bu kredi kartın yıllık aidat ücreti yoktur. Bu kredi kartında taksit erteleme avantajıyla sıkıntı yaşadığınız dönemde kullanabilirsiniz yine puan biriktirme özelliği ile biriktirdiğiniz puan ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. 

AXESS EXİ26 KART: Akbankın çıkarmış olduğu bu kredi kartına sahip olabilmek için 26 yaşından büyük olmanız gerekmetedir. Kredi kartını kullanacağınız ilk yıl aidat ücreti uygulanmazken ikinci yıl 20 Türk Lirası civarında aisdat alınmaktadır. Gecikmiş borçlarınıza % 2,80 oranında faiz uygulanırken kredi kartının önemli avantajlarıda mecvuttur. Öneğin peşin aldığınız bir ürünü daha sonra taksitlendirebilme seçeneğinizin olması chip para kazanarak bedava alış veriş imkanı sunması bu avantajlardan birkaçı.

GENÇ KART: Ziraat Bankasının çıkarmış olduğu bu karta üniversiteli öğrencilerinin neredeyse tamamı başvurup sahip olabilir. Genç Kartın 500 Türk Lirası limiti vardır. Kredi kartın yıllık aidat ücreti 15 Türk Lirasıdır.

ÜNİVERSİTEB: Türkiye Ekonomi Bankası çıkarmış olduğu kredi kartının yıllık aidat ücreti 7 Türk Lirasıdır. Kredi kartının limiti 400 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. ÜniversiTEB’in avantajı hafta içi yapacağınız 50 Türk Lirası harcamalarda hafta sonu sinema biletinin yarı parası TEB’ten. Bunun gibi birçok avantajı bulunan kredi kartı için TEB’e başvuruda bulunmanız yeterli.

İŞ’TE ÜNİVERSİTELİ: İş’te Üniversiteli kredi kartı İşbankası tarafından öğrencilere sunulmuştur. 400 Türk Lirası limiti olan kartın yıllık aidat ücreti 20 Türk Lirasıdır. Bu kredi kartını müze kart olarak kullanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı altında olan müzelere ücretsiz girebilme hakkınız vardır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir