Ana sayfa İhtiyaç Kredisi Öğrenciye Faizsiz Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciye Faizsiz Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde bankalar öğrencilerin giderlerini karşılamaları için eğitim kredisi vermektedirler. Yalnız ülkemizde faizsiz eğitim kredisi veren banka bulunmamaktadır.

0
PAYLAŞ

Ülkemizde öğrencilerin masraflarını karşılamak için eğitim kredisi adı altında kredi verilmektedir. Uygun faiz ve vadelerle sunulan bu krediye öğrenci velileri ya da düzenli bir geliri olan 18 yaşından büyük öğrenciler başvurabilmektedir. Öğrenciler bu eğitim kredisini üniversite harç parası, dil okulu için ücret, kurs, dershane gibi harcamalar için kullanılmaktadır. Ülkemizde birçok banka bu konuda öğrencilere yardım etmektedir. 

Öğrencilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Eğitim kredisi ihtiyaç kredisinin içinde ayrı kredi türü olmakla birlikte limiti ve vade sayılarıda oldukça farklıdır. Eğer eğitim kredisinde talep ettiğiniz tutarın masrafını belegeleyemezseniz banka size bu konu kredi vermesi riski girer hatta olumsuz sonuçlanabilir. Eğer talep ettiğiniz miktar yüksek ise ve belgelendiremediğinizde farklı ihtiyaç kredisi finansmanlarına başvuru yapabilirsiniz. Eğitim kredileri bankaların belirli şartları gözeterek oluşturdukları uygun faiz oranı ve vadeler ile müşterilere sunulmaktadır. 

Ülkemizde öğrenciye faizsiz kredi veren bankalar yer almamaktadır. Bankalar kar ederek çalıştığı için bu çerçevede faizsiz kredi verme ihtimali düşük olmaktadır. Hatta devlet bile öğrenim kredisi adı altında burs verdiği öğrencilerden burs sonunda düşük faizle verdikleri bursu geri almaktadırlar. Faizsiz kredi kampanyaları bankalar tarafından çok tericih edilmediği bir aşikar ama proje ya da farklı bir durum içinde bazen faizsiz kredi imkanıda doğabiliyor. Fakat dediğimiz gibi bu oldukça az bir zaman dilimi.

Eğitim kredisi sadece okul harcamalarının ispatlanmasıyla kredi kullandırılmaktadır. Bankalar ne kadar kar amaçlı olarak işlem görselerde birtakım belgeleri teslim etmeden kredi kullanırılmamaktadır. Bu da bankanın kendini güvence altına alış biçimidir. Eğer eğitim kredisi almak istiyorsanız kredi notunuzun da yüksek olması gerekmektedir. Müşterilerin kredi istemelerinde düzenli maaşların olup olmamasının araştırılmasından sonra kredi notu öncelik taşımaktadır. Kredi notunuz yüksek ise kefil talep edilmeden ve belgesiz olarak kredi kullandırılmaktadır. Eğer faizsiz eğitim kredisi araştırmasına girip faizsiz kredi çekmek isterseniz bu mümkün olmayacaktır. Bunun yerine düşük faizlerle hazırlanmış eğitim kredileri kampanyasını tercijh etmenizde fayda vardır. Bunun için size en yakın banka şubelerine gidin ve eğitim kredisi hakkında bilgi alıp dilerseniz başvurabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here