Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limit Bilgileri

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limit Bilgileri

Üniversite hayatı gençliğin en deli dolu anlarının yaşandığı yıllardır. Öğrencilik hayatının zorlu mücadelesinin yanında, gençliğinde vermiş olduğu atiklik ve enerji ile gezmek tozmak ve giyinmek ister öğrenciler. Haliyle de tüm bunlar için paraya ihtiyaç duyarlar. Kimi zaman aileden ve belki zorla alınan bir burstan tüm bu hayalleri ve istekleri gerçekleştirebilecek verim elde edilemez. Ancak öğrenci kredi kartı çıkaran bankalar bu anlamda onlara yardımcı olurlar ve parasal ihtiyaçlarını karşılarlar. Biz de bu yazımızın içeriğinde öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri ve öğrenci kredi kartı avantajları neler ele alacağız. Ayrıca öğrenci kredi kartı almak için gerekli belgeler nelerdir bunları da bu yazımızda öğrenebileceksiniz.

İlk olarak öğrenciler kredi kartı alabilir mi ;

Evet, alabilir. Öğrenciler geliri olmayan kişiler olarak değerlendirilebilirler ancak elbette ailelerinin gelirleri ve eğer alıyorlarsa burs ve kredileri onlari için gelir kaynağı kabul edilir. Zaten bu nedenle de öğrencilere tanımlanan kredi kartlarının limitleri öyle çok yüksek olmazlar. Genellikle öğrenciye kredi kartı limiti  500-1500 TL aralığında kabul edilir ve öğrenciye tahsis edilir. 

öğrenciye kredi kartı başvurusu 

Öğrenci iseniz ve kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız öncelikle hangi banka ile çalışmak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. Muhtemeldir ki bankalar ve bankaların kart kampanyaları hakkında pek bir bilginiz olmayabilir. İşte bu nedenle yazımızda yer alan detayları ve bankaları dikkate alarak seçiminizi yapmalı ve başvurunuzu eğer mümkünse bir şubeden yapmalısınız.

öğrenci için hangi kredi kartı daha avantajlı 

İŞ BANKASI: İş Bankası, İşte Üniversiteli sloganı ile 300 TL limitli kredi kartı sağlamaktadır. Maximum kart özellikli bu kredi kartının 20-25 TL arasında değişen senelik kullanım ücreti vardır.

AKBANK: Akbank, Eksi26 adlı kredi kartını öğrencilere sunmaktadır. 18-26 yaş aralığındaki öğrencilere 500 TL limitli sunulan kredi kartının yıllık 20 TL kullanım ücreti vardır ve 50 TL üzeri alışverişleriniz faizsiz olarak 3 taksite bölünmektedir. 

ZİRAAT BANKASI: Genç Bankkart Kredi Kartı adı altında sunulan bu kredi kartının özelliği KYK Kredisi/Bursu alan öğrencilere tanımlanmasıdır. Limiti de lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerine göre değişmektedir. 

TEB Bankası: Bonus özellikli bu öğrenci kredi kartı 500-1000 TL arasında değişen limitlerle öğrencilere sağlanmaktadır. Yıllık 9 TL aidat ödemesi vardır. İntenet bankacılığı yönünden oldukça avantajlı bir seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir