Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Araç Kredisi / Otomobil ve Taşıt Kredisi İnternetten Başvuru Nasıl Yapılır?

Otomobil ve Taşıt Kredisi İnternetten Başvuru Nasıl Yapılır?

Yeni bir otomobil almak istiyorsunuz ancak nakit ihtiyacınız var. Özellikle ekonomik olarak dalgalanmaların bu denli yoğun olduğu son dönemde bu ihtiyacınız oldukça kabul edilebilir. Çünkü likiditenin oldukça önemli olduğu bir sezon geçiriyoruz. İşte bu ihtiyacınızı kapatmak üzere bankalara başvurarak bir taşıt kredisi alabilirsiniz. Sıfır veya ikinci el bir otomobil için araç kredisi şartları oldukça temel maddelerden oluşmaktadır. Hemen araç kredisi başvuru işleminizi gerçekleştirin, hayalini kurduğunuz arabaya sahip olun.

araç kredisi alabilirmiyim 

Bu krediden faydalanmak üzere seçtiğiniz bankanın belirlediği şartları taşıyorsanız ve onay alırsanız pek tabii ki sizde araç kredisi alabilirsiniz. Bunun için ilk olarak araç kredisi alma koşulları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Temel olarak bankaların sizden talep ettikleri evraklar;

1-Üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazılı olan nüfus cüzdanı

2-Bankadan temin edebileceğiniz doldurulmuş başvuru formu

3-Eğer serbest çalışan iseniz vergi levhası ve son 3 yılın gelir tablosu

4-Ücretli çalışan kişilerin gelir belgesi

5-Şirket sahipleri için şirketin mali durumunu gösteren belgeler

6-Satın alınacak olan araca ilişkin proforma fatura.

Banka bu evrakları sizden alıp değerlendirdikten sonra kredi alma işleminizin onaylanıp onaylanmayacağını size bildirecektir. Genellikle olumlu geri dönüş yapılsa da, bankalar bazen farklı detaylardan etkilenerek kredi tahsis etmemeyi de tercih edebiliyorlar.

araç kredisi aracın yüzde kaçını veriyor 

BDDK tarafından kredilendirmeler üzerinde yapılan yenilik ile artık taşıt alımında bankalar taşıtın tüm tutarını kredi olarak sağlamayacak. Eğer aracın fatura bedeli 50.000 TL’nin altında ise % 75’lik kısım kadar kredi edinebilirsiniz. 50.000 TL’yi aşan kısmın ise %50’si kadarı banka tarafından kredi olarak sağlanacaktır.

araç kredisi nasıl hesaplanır 

Bankadan alabileceğiniz kredinin tutarını hesaplamak için alacağınız aracın fatura fiyatını bilmeniz gerekmektedir. Bu fatura tutarı eğer 50.000 TL’nin altında ise % 75’ini kredi oalrak alırsınız (öneğin 40.000 TL ise bu tutarın %75’i yani 30.000 TL’si banka tarafından sağlanacaktır). Eğer aracın fatura fiyatı 50.000 TL’nin üzerinde ise 50.000 TL’lik kısmın %75’i ve kalan tutarın %50’si kadarını kredi olarak alabilirsiniz. (öneğin eğer aracın fatura fiyatı 60.000 TL ise 50.000 TL’lik kısım için 37.500 TL, kalan 10.000 TL’lik kısım için ise 5.000 TL alacaksınız. Yani 60.000 TL’lik bir araç için 42.500 TL kredi alabilirsiniz).

İNTERNETTEN BAŞVURU

Bankaların taşıt kredisi başvuru ekranları burada. Bu sayfalarda yer alan yönergeleri takip ederek kredi tutarınızı hesaplayabilir ve başvuru işlemini başlatabilirsiniz.

AKBANK

GARANTİ BANKASI

VAKIFBANK

İŞ BANKASI

İNG BANK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir