Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Gündem / Özel Hayat Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır? Özel Hayat Sigortası Neleri Kapsar

Özel Hayat Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır? Özel Hayat Sigortası Neleri Kapsar

Hayat sigortası yaptırmak istiyorsanız öncelikle yazımıza göz atmanızda fayda var. Poliçe ve sigortanın içeriğine dair bir çok detayı ele aldığımız bu yazımızda hayat sigortasının kapsamını da sizlere açıklamaya çalışacağız. En kapsamlı sigorta türü olan hayat sigortası ayrıca en masraflı sigorta türlerindendir. Bu nedenle seçiminizi yapacakken firmalar hakkında iyi bilgi sahibi olmanız ve kapsamı iyi öğrenmeniz gerekmektedir. 

özel hayat sigortası nedir 

Özel hayat sigortası, özel bir firma tarafından “vefat” durumuna karşın da teminat içeren bir sigortadır. Sakatlanmanız halinde normal yaşam standartlarınızı koruma altına alır, başvurduğunuz firmanın poliçesinde yer alan bir kaza türü karşısında yüksek tutarlı tedavi masraflarınızı karşılar. Vefat etmeniz durumunda aile bireylerinin sizin yokluğunuzda hayatlarını aynı standartlarda sürdürmelerini sağlar. Kişi prim ödemelerini gerçekleştirdiği sürece sigorta kapsamında bulunmaya devam eder. Başvuru yapacağınız firmanın özel sağlık sigortası genel şartları diğerlerine göre değişiklik gösterebilmekle beraber bu konudaki kapsamlar prim oranlarını da otomatik olarak etkilemektedir. Ayrıca özel hayat sigortası vergi indirimi hesaplama işlemini yaptığınızda maaşınızdan kesilen özel sigorta priminin gelir vergisi matrahından düşüldüğünü ve bu nedenle de daha düşük vergi ödediğinizi görebilirsiniz. 

özel sağlık sigortası avantajları 

Özel sağlık sigortasının faydalarından birisi de bağlı olduğunuz firmanın ilişkili olduğu özel hastanelerde sıra beklemeden kolayca işlem yapabilir, muayene olabilir, tedavi görebilirsiniz. Firmanız anlaşmalı olmasa dahi özel hastanelerde çok daha düşük masraflarla tedavi olabilir ve bunu poliçe süresince gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Eğer firmanız sağlıyorsa bu özel haklarınızı yurtdışında da kullanabilirsiniz.

özel sağlık sigortası doğumu karşılarmı 

Özel sağlık sigortasında kapsamın sınırlarını çizecek olan kişi bizzat başvuruyu yapan ve sigortayı talep eden kişidir. Doğum teminatı sağlayan bir sigorta firmasına başvurduğunuzda, sigortanız doğuma dair tüm masrafları da karşılayacaktır.

özel sağlık sigortası aylık ne kadar 

Bu konuda bir tutar söylemek ne yazık ki tarafımızca mümkün değildir. Çünkü sigorta primleri firmalar tarafından kişinin sağlık geçmişi, yaşı, cinsiyeti, gelecek riskleri, mesleği ve firmanın sunduğu paketlere, kişini talep ettiği kapsamlara göre değişmektedir. 

özel sağlık sigortası bilgi formu 

Firmalara ait sağlık sigortası bilgi formları bu linklerdedir;

Allianz Sigorta

Anadolu Sigorta

Acıbadem 

Ziraat Sigorta

Axa Sigorta

Ak Sigorta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir