Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Gündem / Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar? Nerelerde Tedavi Olunabilir

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar? Nerelerde Tedavi Olunabilir

Özel sağlık sigortaları, kişinin sağlık masraflarını belirli bir üst limit koyarak güvence atına almaktadır. Bir sigorta imkanı ayakta ve yatarak tedavi masrafı olarak 2’ye ayrılmaktadır. Sigorta şirketlerinin ayarlamış olduğu limitler arasında kişi tedavi olmaktadır.

Özel sağlık sigortası kapsamı nedir?

Özel sağlık sigortasının ayakta tedavi kapsamında doktor muayenesi, ilaçlar, fizik tedavi, röntgen, tahlil masrafları yer almaktadır.

Yatarak tedavi kapsamına ise hastanede kalmayı gerektiren tedaviler yer almaktadır. Yani kemoterapi, radyoterapi gibi masraflar karşılanır.

Özel sağlık sigortası ne gibi şartlar taşımaktadır?

Özel sağlık sigortası genel şartları sigortadan sigortaya değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak özel sağlık sigortası bünyesinde olan bir birey, sağlık kuruluşlarına ücret ödemeden tedavi olmaktadır. Ya da bunun yanında çok cüzi miktarda bir ücret ödemek durumunda kalırsınız.

Bu kapsama dahil olan bireyler yüksek bedelli tedavilerin masraflarını ödemek durumunda kalmaz. Bunun yanı sıra kişi doktor veya hastane seçiminde bulunabilir. Yani kişi istediği doktor tarafından müşahede altında tutulabilir.

Kişi bu sigorta kapsamında aynı zamanda en kaliteli hizmeti almaktadır. Görevliler çok daha özel bir ilgi gösterir. Hasta ve hasta yakınları maddiyat açısından hiçbir şekilde sıkıntı yaşamaz.

Sağlık sigortası için kişi her ay küçük primler ödemektedir. Ancak bu küçük primler sayesinde çok yüksek masraflı sağlık işlemleri masrafsız bir şekilde karşılanmaktadır.

Bir birey sağlığına çok dikkat ediyor olabilir. Nitekim bu durum hiçbir şekilde hastalıkla karşılaşılmayacağı anlamına gelmez. Hiç beklenmedik bir anda kişi kazalarla karşı karşıya kalabilir veya hastalığa yakalanabilir.

Hayat boyunca meydana gelebilecek olan risklerin göz önünde bulundurulması önem taşımaktadır. Hastalıklara karşı alınabilecek önlemler de maddi ve manevi çöküntüyü en asgari düzeye indirebilmektedir.

Sağlık sigortası ücreti artar mı?

Sağlık sigortasında ücret, daha önce bir hastalık geçirmeniz halinde artmaktadır. Çünkü kişi eğer daha önce bir hastalık geçirdiyse, bu hastalığın tekrar etme ihtimali yüksektir. Bundan dolayı da her ay ödenen prim de aynı oranda artmaktadır.

Bunun yanı sıra ailede bir kalıtsal hastalığın bulunuyor olması da sizin için riski artırır ve fiyatta aynı oranda artar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir