Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Konut Kredisi / Peşinatsız Ev ( Konut ) Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları ( Güncel Oranlar )

Peşinatsız Ev ( Konut ) Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları ( Güncel Oranlar )

Uzun yıllardır hayalinizde yaşattığınız ev sahibi olma fikri, artık gerçek oluyor. Çünkü peşinatınız olmadan da ev sahibi olma ihtimaliniz artıyor. Birikim yapamadıysanız ve bir an önce kendi evinizin olması için çaba gösterdiğiniz konuda biraz açıklık getirmek istedik. Yüzde yüzüne kredi alabileceğiniz bankalar sizleri bekliyor.

 Tüm bankalar geçtiğimzi yıllarda konut kredisi ödeyebilmeleri için ilk şart olarak bir dairenin sadece %80 ‘lik kısmını müşteriye sunuyordu. geri kalan %20 ‘lik tarafı kişiye ait olarak devam ediyordu. Ancak son yıllarda bazı bankalar kişilerin konut sahibi olabilmeleri için tamamını kredi olarak kullandırabiliyorlar. 

Peşinatsız Konut Kredisi Alabilirmiyim?

Yaşantınız boyunca para birikimi yapamadıysanız ve artık bir ev sahibi olmanın zamanı geldiyse peşinatsız kredi imkanına başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanız sizden ilk olarak bir dairenin ipotekliğini isteyebilir. Kendi üzerinize ait olmayan bir evde bankaya ipotek olarak gösterilebilir. Gelirinizi gösteren bir belge ve Kimlik bilgileinizi içeren evraklarla bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. %80 lik kısmını konut kredisi, %20 lik kısmını ize ihtiyaç kredisi statüsünde kullanabilirsiniz. Banka çalışanları gelir durumunuza göre bir ödeme planı çıkartılır. Bu sayede  peşinatınız olmadan konut kredisi kullanabilirsiniz. 

Peşinatsız Kredi Veren Bankalar

 Birikim yapamayan ve peşinatı olmayan vatandaşlar Garanti Bankası, Fibabank, Qnb Finans Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Akbank, Ziraat bankası, Denizbank, İş bankası gibi bankalardan konut kredisi kullanabilirler.  Bankaların fazi oranalrı ise oldukça düşük olup, kolay ödeme imkanları ile yüzünüzü bir kez daha güldürecek.  Kira ödemek yerine  ortalama %1,07 -%1,19 faiz oranları ile konut kredisi kullanabilirsiniz. 

 Peşinatsız Kredi Kullanırken İstenilen Evraklar

 Kimlik Fotokopisi

Alınacak evin tapu fotokopisi

Maaş bordrosu ve gelir belgesi

İpotek edilecek gayrimenkulun tapu fotokopisi

 Tüm evraklar hazır olduğunda yukarıda belirtilen bankalardan peşinatsız konut kredisi çekilebilir. 

Peşinatsız Konut kredisi şartları geniş bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir