Anasayfa / Konut Kredisi / Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut sahibi olmak isteyen bireylerin bankalardan konut kredisi çekerken bütçelerine ve birikmiş paralarının olup olmayışına göre araştırmaya girerler. Günümüz şartlarında çoğu kişinin birikmiş parası olmadığından evin tamamına kredi veren bankaları tercih ediyorlar. Her banka konut kresinin tamamına kredi vermiyor ne yazık ki. Çünkü bankalar genelde konut değerinin % 80 oranında kredi sağlıyorlar. Geri kalan % 20’lik dilimi bireyler kendileri karşılıyor. İşte bu % 20’lik dilimi karşılayaman bireyler için birçok banka ikinci bir garyimenkulü ipotek göstererek müşterilerine sunuyor. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar arasında Garanti Bankası %100 Mortgage, Denizbank %100 konut kredisi, TEB %100 konut kredisi, Halkbank peşinatsız konut kredisi, Yapı Kredi Bankası %100 Mortgage, Odeabank peşinatsız konut kredisi gibi bankalar yer almaktadır. 

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

TEB % 100 KONUT KREDİSİ: Eğer birikmiş bir peşinatınız yoksa TEB konutunuzun değerinin % 75’i oranında konut kredisini veriyor kalan % 25’lik dilim için ise ipotek göstereceğiniz ikinci bir garimenkul üzerinden % 100’e tamamlıyor. % 1,29 faiz oranı ve 180 ay vade ile peşinatsız ev sahibi olmak isteyenlere TEB bu imkanı sağlıyor.

HALKBANK PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ: Halkbankası alacağınız konutun tamamı için ekstra bir ipoteğe ihtiyaç duymadan veriyor. % 0,80’den başlayan faizlerle 120 ay ödeyeceğiniz bir konut kredisini müşterilere sunuluyor. Bu oran ve vadeye göre 100.000 Türk Lirası kredi çektiğinizde bu kredinin aylık ödemesi 1,359 Türk Lirası oluyor. Eğer ipotek gösterme gibi bir durumunuz yoksa Halkbankası peşinatsız konut kredisi tam size göre.

YAPI KREDİ BANKASI %100 MORTGAGE: Peşinatsız kredi veren bankalardan bir diğeride Yapı Kredi Bankası’dır. Yapı Kredi Bankası’da ek bir ödeme ya da ipotek istemeden konut değerinin %100’üne kredi veriyor. Kredi faiz oranı % 1,01 azami vade sayısı ise 120 aydır. 

GARAN BANKASI %100 MORTGAGE: Garanti Bankası peşinatsız konut kredisini 240 ay vadeli olarak müşterilerine sunuyor. Sabit ya da değişken faiz oranları seçeneğide sunan Garanti Bankası % 1,25 faiz oranıyla müşterilerine peşinatsız konut kredisini sunuyor. 

DENİZBANK %100 MORTGAGE: Denizbank peşinatı olmayan bireylere ek olarak gösterecekleri ikinci bir ipotek ile %100 kredi imkanı sağlıyor. Eğer kendinize ait bir başka konut yok ise  3. şahısa ait bir konutuda gösterebilirsizin.Mortgage kredisine ek olarak Bireysel Finansman Kredisinden faydalanarak % 100’e tamamlayabilirsiniz. Faiz oranları seçeceğiniz vade aralığına göre değişkenlik göstermektedir. Azami vade sayısı 300 aydır. Faiz oranı ise minimum % 0,89 maksimum %1,17 olarak belirlenmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir