Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / PTT İhtiyaç Taşıt ve Konut Kredisi Nasıl Çekilir? Faiz Oranları Nasıl?

PTT İhtiyaç Taşıt ve Konut Kredisi Nasıl Çekilir? Faiz Oranları Nasıl?

2017 yılı içerisinde başlamak üzere PTT artık kredi fırsatı ile milyonlarca kişinin ihtiyaçlarını kısa yoldan karşılama fırsatı sunuyor. Özellikle maaşını PTT şubelerinden alan emekliler konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerini kolay brir şekilde alma avantajı yakalıyorlar. PTT kredi başvurusu ile emekli vatandaşlar  onlara sunulmuş bu fırsatı istedikleri zaman değerlendirebilirler. 

Ülkemizde hizmet veren PTT kurumunun yaptığı bu yenilik ile emekli sandığı,SSK ve Bağkur emeklileri yararlanabilecek.

Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt den maaş alan 75 yaşına kadar olan emekliler şubelere giderek kimlik belgeleri ile ihtiyaçları doğrultusunda kredi isteklerini belirtiler. Minumum kredi tutarı 500 TL ve maksimum kredi tutarı 40000 TL aralığındadır.  Uygun faiz oranları ile emekliler bu tutarlar arasında kredi taleplerini nüfus cüzdanı, ikematgah adresi ve maaş müşterisi olma şartı ile birlikte başvuru yapabilirler. PTT kredi başvurusu yapmak için anlaşmalı bankaları bilmek gerekir. 

Odeabank

PTT’den maaş alan emekliler 48 ay vade ile %1,55 den başlayan faiz oranlarıyla kredi kullanma hakkına sahiptir. Başvurular ise en yakın pTT şubelerine yapılmaktadır.

Teb 

PTT aracılığı ile emekli müşterilerine kredi imkanı tanıyan TEB 48 ay vade ile  %1,55 faiz oranı fırsatı ile en az 1000 Tl en fazla 20 000 TL kredi vermektedir. 

Fibabanka

Emekli aylığını PTT’den alan emeklilere özel 48 ay vade ile %1,55 faiz imkanıyla PTT merkezlerine başvuruda bulunabilirsiniz. 

ING bank

PTT emekli müşterilerine kredi fırsatı sunarken ING bank ise %1,54 faiz oranıyla kolay ödeme seçeneği ile kredi imkanı sunuyor.75 yaş sınır kabul eden banka PTT emekli müşterilerini yarı yolda bırakmıyor. 

Denizbank

Denizbank PTT’nin emekli olan müşterilerine özel kredi kampanyası düzenleyerek ihtiyaçlarını gidermek için büyük fırsat sunmuştur. Başvuru şartı olarak 80 yaşını aşmamak gerekir. PTT şubelerinden form doldurularak başvuru yapılır.  maaşlarını PTT den alan emekliler 48 ay vadeli uygun ödeme koşulları ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredi imkanı veriyor. 

PTT şubelerinin hepsinden emekli müşteriler istedikleri zaman tüm şartlara uygunluklarında ve istenilen belgeleri temin ettiklerinde kredi başvurusu yapabilirler. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir