Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / QNB Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları ve Faiz Oranları

QNB Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları ve Faiz Oranları

            Türkiyenin ekonomisini göz önüne aldığımızda insanların gelir seviyesi orta düzeydedir. Birçok aile geçimini askeri ücret ile sağlamaktadır.Kişilerin gelir bütçeleri ile almak istedikleri ürün ya da malın fiyatında ters orantı vardır. Yıllı ürünlere gelen zamlar insanların bütçlerini zorlamaktadır. 

           Günümüzde kredi kartının ihtiyaç haline geldiğini biliyoruz. Nakit sıkıntısı yaşadığımız durumlarda kredi kartına başvurup taksitlendirme yöntemiyle alınan ürünleri parça parça ödüyoruz. Bu durum göz önüne alındığında çok güzel gibi görünüyor ancak kart kullanıcısı ödemesi gereken tutarı denkleştirip ödeyemediğinde ya da geciktirdiğinde ya karta faiz biniyor ya da kara listeye düşüyor. Bu durumda kart ihtiyaç halinden çıkıp bize dezavantajler getiriyor. Olası bir durumda, nakitimiz olmadığında yine kredi kartına başvurmak isteyeceğiz. Ancak kredi kartının ödenmemsi durumunda kara listeye düştüğümüz için bankalar bize kredi  imkanı sağlamayacaklardır. Bir bankadan aldığımız kredi kartının kara listeye düşmesi findeks risk saporu ile diğer bankalarada bildirilerek onlardanda kredi kartı talebinde veto yememize sebep olacaktır. 

           Peki kredi kartı borcumuzun ödeme zamanı yaklaştığında  kredi kartı borcumuzu ödeyecek nakit sıkıntımız varsa ne yapabiliriz. Yukarda da bahsettiğimiz gibi kredi kartının ödenmemesi durumunda ya faiz yiyecek ya da kara liseye alınacaksınız. Sizlere günü gelmi kredi kartı borçlarınız için Finansbank olanaklar sunuyor. Kredi kartı borcunuz geldiğinde ödeyemeyecek durumdaysanız QNB Finansbank kredi kartı yapılandırma yöntemi ile günü gelmiş kredi kartı borcunuzu 72 ay vade ile uzatabiliyor, yeniden yapılandırabiliyorsunuz. 

          Finansbank’ın kredi kartlarını kullanıyorsanız, borcunuz yaklaştıysa ve ödeyemeyecek durumdaysanız ki askeri tutarı bile ödeyemiyorsanız sicilinizin bozulmaması için QNB Finansbank ile borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

          Bu yöntem sayesinde müşteri kredi kartında biriken ve ödeyemediği tutaı parça parça ödeme fırsatı buluyor. Vade ne kadar uzun olursa olsun elinden büyük meblağalar çıkmadan ödemesini aydan aya cüzi miktarlarla gerçekleştiriyor. Böylece hem müşteri zor durumda kalmadan ödemelerini yaparak kara listeye girmekten kurtuluyor, hem de banka verdiği tutarı sistemli bir şekilde geri alıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir