Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Gündem / Refinansman Nedir? Refinansman Yapan Banka ve Faiz Oranları

Refinansman Nedir? Refinansman Yapan Banka ve Faiz Oranları

Bir bankadan kredi aldınız. Kredi borcunuzun ödemelerini yapıyorsunuz ancak öte yandan gelirinizle alakalı bir risk meydana geldi. Bu risk zamanla gelirinizi olumsuz yönde etkileyerek aşağı çekmeye başladı ve artık kredi borcunuzun aylık taksitlerini ödemekte güçlük çekiyorsunuz. İşte bu noktada aramaya başlayacağınız çözüm yöntemlerinden birisinin adı “refinansman”dır. Refinansman bu isimle pek bilinmese de aslında çok kişi tarafından kullanılan bir yöntemdir. Konuya iyi hakim olan kişiler ise refinansmanın en avantajlı halinden fayalanabilirler. Bu yazımızda biz size refinansmanın ne olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini aktraracağız.

REFİNANSMAN HAKKINDA:

Kredi borcunuzu ödeyememeniz halinde farklı bir kredi çekerek bu borcu kapatmanız ve yeni kredi ve yeni taksitleri ödemeye başlamanıza refinansman denir. Yani yeniden finanse etme adı taşır. Bu anlamda eğer işlemi yine kendi bankanız aracılığı ile yapıyorsanız bu işlemin adı “yeniden yapılandırma”dır. Zaten borçlu olduğunuz kredi yapılandırılmış ve aylık taksitlere bölünmüştür, şimdiyse kendi bankanızdan farklı bir kredi alarak bu borcu kapatıp yeni faiz oranı ve vade ile ödemeye geçmektesinizdir.

refinansman kaç defa yapılabilir 

Aslında refinansman yapmanın bir kısıtı veya sınırı yoktur, yalnızca kredinizi ödeyemiyor olmanız ve tekrar tekrar yapılandırmaya gidiyor olmanız zamanla kredi notunuzu düşürecektir ve bu durum bir sonraki refinansman için kredi talebine gittiğinizde olumsuz geri dönüş ile karşılaşmanıza neden olabilecektir.

refinansman kredisi hesaplama ve refinansman ara ödeme hesaplama 

Bu işlemi de kendi adınıza yapmanız çok zor olabilir. Bu işlemi yapmak üzere refinansman için tercih edeceğiniz bankanın gerek şubesindeki kataloglardan gerekse intenet şubelerindeki bilgilerden faydalanabilirsiniz. Bu anlamda “refinansman” adı ile bilinmese de kendinize bu kredi borcunuzu kapatacak daha ideal bir kredi çekerek de işlemi yapabilir hem de hazır bir hesaba sahip olabilirsiniz.

refinansman yapan bankalar ve bankaların refinansman faiz oranları 

Şekerbank 1.09 faiz oranıyla refinansman imkanı sunmaktadır.

Halkbank 1.09’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi sunmaktadır.

İşbankası tutar ve vadesini belirleme işini sizebırakan 1.33 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi vermektedir.

Finansbank 1.26 faiz oranlı ihtiyaç kredisi sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir