Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Gündem / Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret AS (RODRG) Teknik Analizi

Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret AS (RODRG) Teknik Analizi

Bu yazımızda Rodrigo Tekstil ve Ticaret AS  #RODRG ile ilgili bir teknik analiz sunacağız. Sizler için de bilgilendirici olacağını umuyoruz. Bu nedenle analizde 4 saatlik, günlük ve teknik analizlerin yanı sıra olasılıklara da yer vereceğiz. 

15 Ekim RODRG Teknik Analizi

Analizleri tradingview üzerinden yapıyoruz. Ters Omuz Baş Omuz Formasyon’u açıkça görülebiliyor. TOBO’nun baş kısmı kadar bir hedef belirleniyor ve formasyon çalışırsa bu hedefe doğru ilerliyor. Bir de yükseliş trendinde üç basamak formasyonu yer alıyor. Dikkat edilmesi gereken, uyumsuzluk ve yükseliş onayı. RSI’de iki nokta arasında iki nokta arasında iki yön varken fiyatta yukarı yönlü bir durum göze çarpıyor ve bu durum pozitif uyumsuzluk yaratıyor. Bunun yanı sıra yeşil mum mevcut. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da şu; Statik RSI. Altta ve alt sinyali vermekte. Bahsettiğimiz teknik analiz Renko grafik türünde yapılmıştır.

Biz aynı analizi bir de mum grafiğine bakıp değerlendirelim. Mum grafikte öncelikle iki diğ tepe ile yükseliş gözlemleniyor, belirli bir yükselişin ardından düşüşler görülüyor.  Renko grafikte alış sinyali vermiş olsa da müm grafikte 2.04 destek noktasını kırmış. 

Yarasa Formasyonu!

RODRG yarasa formasyonu teknik analizine sadece bir açıdan değil birçok açıdan bakmak gerekmektedir. Analiz yalnızca günlüklerde değil saatliklerde de yapılmalıdır. 

4 saatlik grafiğe bakılınca şaşırtıcı bir durum gözlemleniyor. Yarasa (Bat) Formasyonu. Ters yarasa formasyonunun iki hedefi bulunur. Fibonacci 1. hedefi 0.382 ki baktığımız tabloda bu hedefe gelmiş. 2. hedefi ise 0.618 olan 1.87. Harmonik formasyonların gerçekleşme oranları %70. 

Bu verilere göre kendi teknik analizinizi yapabilirsiniz. Analizimizde renko grafikten, günlük mum grafiğe kadar tüm olasılıkları ele aldık.

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Uyarımızı okuyunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir