Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Sanal POS Alternatifleri Nedir? İnternetten Ödeme Almak için Hangi Ödeme Yöntemleri Kullanılabilir

Sanal POS Alternatifleri Nedir? İnternetten Ödeme Almak için Hangi Ödeme Yöntemleri Kullanılabilir

Online ticaret işi ile uğraşan kişiler, ürünlerini satın alacak olan müşterilere çeşitli ödeme imkanları sunabilmektedir. Ülkemizde en yaygın olan ödeme şekli Sanal POS olarak da bilinen online kredi kartı kullanımıdır. Hem oldukça güvenli hem de kolay olan bu ödeme şekli ise kredi kartı kullanmayanlar için sorun teşkil etmektedir. Çünkü bu işlemi gerçekleştirmek için kredi kartınızın veya banka kartınızın olması ve bakiyesinin yeterli olması gerekmektedir. Ancak son yıllarda gelişen intenet araçları sayesinde artık Sanal POS dışında da sanal pos altenatifleri müşterilerin hizmetine sunulabilmektedir.

altenatif sanal pos çözümleri 

Bu altenatifler arasında ilk sırayı PayPal alıyor. Bir süre önce ülkemizde kullanıma kapatılan ancak kısa süre sonra yeniden açılan PayPal özellikle Amerika ve Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılmaktadır. PayPal’de üyeliği olan müşteri buradaki hesabına havale veya EFT yolu ile yükleme yaptıktan sonra alışveriş esnasında PayPal seçeneğini seçerek ödeme işlemini kendi hesabı üzerinde kısaca gerçekleştirebilmektedir.

PayU Altenatifi

PayU ise Sanal POS özelliği kapsamında geçerli olmakla beraber 7 bankanın aynı anda taksitlendirme imkanlarını sunmasıyla bilinmektedir. Bu nedenle öteki altenatiflere kıyasla satıcı için daha büyük avantaj sağlayabilmektedir.

iPara Altenatifi

iPara 5 bankanın taksitlendirme imkanlarını sunuyor. Bu yönden bir artısı olan iPara ülkemizde güvenilir bir ödeme aracı olarak bilinmektedir. Ancak kimi zaman kullanıcıların kredi kartı bilgilerini paylaşmak istememeleri nedeniyle iPara’nın da kullanışsız hale gelebilmesi söz konusu olabilmektedir.

BKM Express

Ülkemizde 13 bankanın ortak girişimi ile kurulmuştur. Yerli bir araç olmasına karşın bu araç kendi siteniz içinde değil, açılan yeni bir pencere üzerinden ödeme sağlamaktadır. BKM Express’in sayfasına yönlendirilen kulanıcı işlemini bu ekrandan gerçekleştirmeye devam etmektedir ve bu durum kimi zaman kişiyi kuşkulandırabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir