Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Şekerbank Havale & EFT Saatleri

Şekerbank Havale & EFT Saatleri

Bankalar, kurumsal açıdan hizmet veren ve finansal hizmetler sunan kuruluşlardır. Bu anlamda çeşitli finansal hizmetler sunan bankalar ile tüketiciler arasında sıkı ve sürekli bir ilişki vardır. Çünkü ekonomi dünyasının mikro bazda birer parçası olan tüketiciler, bankalarda hesap açarak paralarını bu hesaplarda muhafaza etmenin yanı sıra, para çekme, para yatırma, para transferi ve kredi alma gibi işlemlerini de bankalar aracılığı ile gerçekleştirerek ekonomideki hareketlilikleri meydana getirirler. Bu anlamda hizmet veren bankalar son dönemde özellikle intenet ve mobil bankacılık hizmetleri sayesinde 7/24 aralıksız olarak hizmet alabilme imkanı sunmakta ve ATM’ler aracılığı ile de anında para yatırma, para çekme, para transferi gibi hizmetleri sunmaktadır.

Bahsettiğimiz üzere ekonominin yapı taşları olan bankalar, müşteirlerine hizmet vermek üzere çeşitli kanalları tercih ederler. Ancak bazı işlemler yalnızca şubelerden gerçekleştirilebilmektedir. Yani birey müşterisi olduğu bankanın şubesine giderek bazı işlemleri yapmak zorundadır veya bazı işlemler yalnızca şubelerin açık olduğu saatte yapılabilmektedir. Buna bir önek olarak Elektronik Fon Transferi’ni verebiliriz. EFT kısaltması ile tanınan bu işlem iki banka arasındaki hesaplar arasında para transferidir ve bu transferin tamamlanması için her iki bankanın genel müdürlüğü tarafından bir temas kurulması gerekmektedir. Bu da bu işlemin sadece mesai saatleri içerisinde yapılması anlamına gelmektedir. İşte bu sebeple siz de müşterisi olduğunuz bankadan EFT hizmeti alacakken mesai saatlerini ve hangi günler çalıştığını öğrenerek işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde işleminizi ertelenebilir veya aksayabilir.

ŞEKERBANK EFT VE HAVALE SAATLERİ

Şekerbank müşterilerinin EFT işlemlerini ve havale işlemlerini gerçekleştirmek üzere  merak ettikleri mesai saatlerini ele alacağız. Öncelikle şekerbank eft ve havale saatleri mesai saatleri ile paraleldir ancak havale işlemini ATM’ler, mobil bankacılık ve intenet bankacılığı hizmetlerinden 24 saat gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sadece mesai saatlerinde gerçekleştirilebilen EFT işlemini ise 09:00 ile 17:15 saatleri arasında yalnızca haftaiçi ve resmi tatil olmayan günlerde gerçekleştirebilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirmek üzere hafta içi mesai saatlerini tercih ederek anında hizmet alabilir ve herhangi bir aksaklık yaşamadan havale ve EFT işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir