Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Hayvancılık Kredisi / Şekerbank Hayvancılık Kredisi Kampanyası Başvuru Şartları

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Kampanyası Başvuru Şartları

Türkiye’de hayvancılık önemli bir yere sahiptir. Ülkemizin büyük bir bölümünde özellikle iç anadolu ve doğu anadolu bölgelerinde yaşayan insanların geçiminde önemli bir yere sahiptir. Bu bölgelerde genellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaygınken, arıcılık en fazla ege ve doğu anadolu bölgelerinde gelişmiştir. Kümes hayvancılığı ise ülkemizin genellikle bütün bölgelerinde yaygındır. Ancak en fazla geliştiği bölgeler ege ve marmara bölgeleridir. Ayrıca Ankara ve çevresinde de yaygın bir şekilde yapılmaktadır. 

Hayvancılık ile uğraşan insanların en büyük sorunlarından bir tanesi finansman sağlayabilmektir. Yeterli finansmanı sağlayamayan yetiştiriciler işlerini kaybetme sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Finansman sorunu ile ortaya çıkan sorunlar; yem tedariği, gelişen teknolojiden faydalanamama, hayvan hastalıkları ile mücadele edememe ve hayvanların ıslahına gerekli önemin verilememesi gibi problemlerdir. Böylelikle asıl işlerini yapamayan insanlar hükümetlerin yanlış politikaları ile işlerini kaybedip, göç etmek zorunda kalabiliyorlar.

Hayvancılık ile uğraşanlar için bankalar destek sağlamaktadırlar. Ülkemizde hizmet veren geniş müşteri portföyüne sahip Şeker Bank hayvancılık kredisi ile büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, su ürünleri, arıcılık ve kümes hayvancılığı yapmak isteyenlere kredi sağlıyor.  Şeker Bank, hayvan alımı ve hayvanlar için barınak yapımları için kredi sağlamaktadır. Şeker Bank’ın ayrıca hayvancılık için kredi ürünleri şunlardır:

-Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi

-Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi

-Tavukçuluk Kredisi

-Su Ürünleri Kredisi

-Arıcılık Kredisi

Şeker Bank küçükbaş hayvancılık kredi ürünü ile koyun alımlarında 12 ay vade imkanı sunarken, hayvanlar için barınak yapımlarında kullanılacak krediler için ise 60 ay vade imkanı sağlamaktadır.

Bankanın faiz oranları ve alabileceğiniz kredi tutarlarını öğrenebilmek için en yakın Şekerbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Size en yakın Şekerbank şubeleri için www.sekerbank.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir