Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Konut Kredisi / Şekerbank’tan Kira Öder Gibi Konut Kredisi Kampanyası

Şekerbank’tan Kira Öder Gibi Konut Kredisi Kampanyası

Bankalar müşterilerine sağladığı ev finansmanlarıyla müşterilerini kira ödermiş gibi ev sahibi yapmaktadır. Şekerbank, avantajlı konut kredilerinde uygun ödeme planı sağlayabilmektedir. Tüketicinin gelir durumuna bağlı olarak vade süresi belirlenebilmekte ve gerekli nakit desteği bankadan tahsil edilebilmektedir.

Tüketici dilerse artan veya azalan taksitlerle de geri ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Bu anlamda Şekerbank’ın müşterilerine özel imkanlar sağladığı da söylenebilmektedir. Evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar konut kredisi finansmanı sağlanabilmektedir. Kredi 10 yıla kadar vadelendirilebilmektedir.

ŞEKERBANK EV KREDİSİ DETAYLARI

Şekerbank, yüzde 1.29 faiz oranıyla 10 yıla varan vade seçeneğiyle konut kredisi finansmanı sağlamaktadır.

120 ay vade seçeneğiyle 100.000 TL ev kredisi sahibi tüketici için yüzde 1.29 faiz uygulanmaktadır. Aylık taksit tutarı 1642.87 Türk Lirası’dır. Vade süresi boyunca ödenecek olan toplam tutar ise 199.722.85 Türk Lirası olmaktadır.

Ortaya çıkan masraflar; kredi tahsis ücreti, ekspertiz değeri ve ipotek tesis ücretidir. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i kadar alınmaktadır. Bunun yanında 100.000 TL ev kredisi için ekspertiz ücreti 1930.95 TL’ye tekabül etmektedir. Ödenecek bir diğer masraf ise 147,50 TL’lik ipotek tesis ücretidir.

Bankaya ödenecek olan toplam vade tutarı 97.144.40 TL’dir. Banka bu kredi için komisyon ücreti de talep etmemektedir. Kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 21.40’dır.

Şekerbank, ev kredisi finanse ederken kefil talep etme hakkını gizli tutmaktadır. Kredi çekecek müşterinin kredi notu düşük ise kefil talep edilebilir. Ancak ev ipoteklendiği için genellikle bu krediye kefil şartsız olarak sahip olunabiliyor.

KREDİ BAŞVURUSUNDA GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Nüfus cüzdanı veya ehliyet, başvuru formu ve satın alınacak konutun tapu fotokopisi gerekmektedir. Şirket ortaklarının vergi levhası veya ticaret sicil gazetesi ve son 3 yıla ait belir bilançosu teslim edilmelidir. Ücretli çalışanların maaş bordrosuyla banka şubesine başvurması gerekiyor. Serbest Meslek erbapları vergi levhası ve şirketin ortaklık belgesiyle başvuruda bulunmalıdır.

Banka ev kredisi finansmanı sağlarken evi ipotek ettirerek geri ödemeyi teminat altına almaktadır. Bundan dolayı da ev kredilerinde kefil şartı aranmamaktadır. Ancak tüketicinin durumuna bağlı olarak kefil talep edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir