Çarşamba , Temmuz 25 2018
Anasayfa / Hayvancılık Kredisi / Simental Düve Beslemesi Hakkında Geniş Çaplı Bilgi ve Simental Düve Fiyatları Araştırması

Simental Düve Beslemesi Hakkında Geniş Çaplı Bilgi ve Simental Düve Fiyatları Araştırması

Ülkemizde tarım ve hayvancılığın kalkınıdırılması adına büyük bir girişimin olduğunu hepimiz bilhassa haberlerden öğreniyoruz. Devlet ihracat ve ithalat arasındaki makasın daralması adına yerli üretime özendirmek için çeşitli hibe ve kredi destekleri ile bu işi bir an önce hızlandırmak ve ülkemizin ekonomik dengesini daha iyi bir hale getirmek için çabalıyor. Biz de bu yazımızda büyük baş hayvancılık ile uğraşmak ve sığır çiftliği kurmak isteyenler için simental düve fiyatları araştırma çalışmalarımızı aktarmaya çalışacağız.

simental düve özellikleri 

Köken olarak isviçreli olan Simental Düve, hem sütçü hem de etçi olduğundan dolayı kombine grubunda yer almaktadır. Bu ırktaki olgun bir sığırın ağırlığı 600 ile 900 kilogram arasında değişmektedir. Cins olarak beyaz ve sarı veya kırmızı ve beyaz alaca tüyleri olan bu tür oldukça uzun ömürlü ve kolay adapte olma özellikleri vardır. Bu anlamda da dünya çapında sığırcılık ile uğraşanlar için gözde bir türdür. 

Eğer siz de simental inek almak istiyorum diyorsanız yazımızın bu aşamadan sonraki kısmında satış ve destek konusunda daha detaylı bilgi vereceğiz ve yazımızı bu anlamda okumaya devam edebilirsiniz. 

simental düve satışları 

Ülkemizde son yıllarda artış gösteren simental düvelerin satışları özellikle süt yönünden düve işi ile uğraşanların artması ile patlama yaşamıştır. Fiyatları 9.000 TL ile 11.000 TL arasında değişkenlik gösteren simental düveler yaşlarına göre ileri aşamada etleri için de satışa sunulabilmektedir.

simental düve besleme 

Simental düve beslemek için yerli büyük baş hayvan besleme çiftliklerinden veya yaylacılığından daha fazlasını yapmanıza gerek yoktur. Irkı gereği dayanıklı ve uyumcu olan bu cins yerli hayvanlar gibi kısa sürede alışarak kendi gelişimini sürdürecektir. Yılda 3.000 kg ile 4.000 kg arasında süt veren simentaller beslendikleri yiyeceklerin kalitesine göre de daha fazla verim sağlamaktadırlar.

Devlet Desteği Mevcut

Simental Düve çiftliği kurmak ve bu alandan para kazanmak istiyorsanız ve eğer sermayeniz işe başlangıç için yetersiz ise kredi ve hibe seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Çünkü ülkemizde tarım ve hayvancılığın kalkınıdırılması adına bir çok destek imkanı bulunmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası ve Halkbank çiftçilere özel kredi imkanlarını düşük faiz oranları ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir