Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / SMS ile Hızlı Kredi Başvurusu / Anında Kredi / 5 Dakikada Kredi

SMS ile Hızlı Kredi Başvurusu / Anında Kredi / 5 Dakikada Kredi

Kişi zaman zaman ihtiyaçları doğrultusunda bankadan kredi alma durumunda kalabilir. Konut kredisi veya ihtiyaç kredisi gibi ihtiyaçlar için zaman zaman taleplerde bulunulabiliyor. Bu süreçte banka kişinin ödeme geçmişlerini detaylı bir şekilde inceleme altına almakta.

Kişinin not ortalaması üzerinde yapılan incelemeler sonucunda, ödemeleri düzenli olan vatandaşa kredi imkanı sağlanıyor. Aksine daha önce yükümlülüklerini yerine getirmeyen ve hatta kara listeye alınan bir birey kredi alma imkanından faydalanamıyor. Ya da faydalanabilmesi için de bankayı, borcu ödeyebileceğine dair ikna etmesi gerekiyor.

Bu süreçte bir hayli sancılı veya yorucu olabilir. Bunun yanında kişinin notu iyi olsa bile kredi çekme işlemi bir haftayı veya on günü bulabiliyor. Bu durumda SMS ile hızlı kredi alma imkanının da mevcut olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

SMS ile hızlı kredi başvurusu

SMS hızlı kredi başvurusu da artık bankalar tarafından kullanıcıya sunulan fırsatlar arasında. Kişi bu sayede 5 dakikada banka tarafından ön onaylı kredi başvurusuna başvuru yapabiliyor. Bu başvurular intenetten, ATM’den veya SMS yoluyla yapılabiliyor. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından şubeler tarafından verilen onayla kişi kredi sahibi olabiliyor.

Hızlı kredi nasıl alınır?

Kullanıcı, anlaşmalı olduğu web sitesi üzerinden başvuru sürecine ilişkin bilgi sahibi oluyor. Kişi GSM operatörüyle 4 haneli numaraya bir kısa mesaj bırakarak kredi sahibi olabiliyor. Bu süreçte kişi T.C. kimlik numarasını SMS mesajıyla yollayarak başvuruda bulunabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir