Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Gündem / Suryapı Üçüncü Seferberlik ile Herkes Ev Sahibi Olacak

Suryapı Üçüncü Seferberlik ile Herkes Ev Sahibi Olacak

Gayrimenkul piyasasında fiyatların artışı ile beraber halk tarafından yoğun bir şekilde konut kredisi talebi gündeme geliyordu. Faiz oranlarının da 2016 yılı itibariyle yükselişe geçmesi ile beraber, banka destekli konut sahibi hayali birçok kişi için suya düştü. Ancak tüketicilere sunulan altenatif olanaklar halen gündemde. Bu kapsamda çeşitli konut firmalarının yaptıkları toplu konutlara özel olarak taksitli seçeneklerinden faydalananlar, düşük faiz oranları ile hatta faizsiz olarak konut sahibi olma şansına sahipler. 

SUR YAPI EV SAHİBİ YAPACAK

Türkiye ekonomisinde konut sahibi olmak isteyenler için oldukça avantajlı bir seferberlik süreci ortaya koyan Sur Yapı 120 aya kadar vadeli olarak konut alımında taksitlendirme yapıyor. Taksitleri 600 TL’ye indiren Sur Yapı, 11 konut projesinde yer alan 300 konut için kampanya başlatıldı. Kampanya ile beraber aylık taksitleri 600 TL’den başlayan evler için faiz oranları ise çok avantajlı olarak uygulanıyor. 60 ay vade için faizsiz olarak ve 120 ay vade için %0.55 faiz oranı uygulanıyor.

GAYRİMENKUL YATIRIMINDA DOĞRU SEÇENEK

Gayrimenkulü ev sahibi olmak için değil yatırım olarak da tercih edecek olanlar için çok avantajlı bir uygulama olan bu seferberlik sürecince vatandaşa kira desteği de verilecek. 48 bin TL peşin ödeme olanağı olan vatandaş için ev teslimatına kadar bankaya ödemeleri gerçekleştirecek olan firma, verdiği bu kira desteği ile sadece 600 TL aylık ödeme ile ev sahibi yapacak. Konut alımında konut bedelinin tamamını peşin olarak ödemek isteyenlere %10 indirim yapılacağı da duyuruldu. 

FİYATLAR ARTACAK

Gayrimenkul piyasasında son 2 yılda fiyatların %25’e varan bir artış gösterdiği açıklanırken, bu kapsamda Sur Yapı’dan Mutlu Evler Türkiye kampanyası kapsamıdna ev sahibi olanların kısa vadede yatırım aracı olarak tercih ettikleri gayrimenkulden iyi bir kazanç elde edebilecekleri de firma başkanı tarafından yapılan açıklamalarda gündeme yatırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir