Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Taksit Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır

Taksit Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır

Bankalar tüketicilerinin maddi sıkıntılar yaşayabileceğini düşünerek ertelemeli ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Kişi anlık ihtiyaçlarını karşılamak durumunda olabilir ve bu durumda da ihtiyaç kredilerine başvurabilir. Bu durumda da maddi olanaklarını ayarlayabilmek için birkaç ay beklemek durumunda olabilir. Ödemeye 1 ay sonra başlayacak durumda olmayacak kişiler için 3 ay veya 6 ar ertelemeli kredi sağlanmaktadır.

ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

Kredi çektikten hemen 1 ay sonra geri ödemeye başlayamayacak durumda olan kişiler için geçerli kampanyalardır. Bu noktada bankalar birbirinden farklı imkanlar tanımaktadır. Bazı bankalar 3 ay, bazı bankalar ise 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi sağlıyor.

Bankaların ertelemeli ihtiyaç kredisi sistemi; öneğin 3 ay ertelemeli 48 ay kredi başvurusu yaptınız. Burada 45 ay boyunca geri ödeme yapılacaktır. 3 aylık ödenmeyen bölüm ise 45 aya bölünecektir. Bu durumda kişi 3 ay boyunca kredi geri ödemesini düzenlemek için birikim yapabilir. Çünkü 3 aylık taksitin 45 aya bölünmesi, aylık taksit ödemesine 20-100 TL değişime sebep olacaktır.

Banka bu avantajı, kredi notu iyi olan müşterileri için sunmaktadır. Adli sicil kaydı bozuk olan ve daha önceki borçlarını düzenli ödemeyen kişiler bundan yararlanamaz. Hatta bazı bankalar ertelemeli ihtiyaç kredisi için azami vadeyi 36 olarak tutabilmektedir. Ancak bazı bankalar 48 aya kadar vade de yapabilmektedir.

HANGİ BANKALAR ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ SAĞLAR?

Ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyerek ön plana çıkmış olan bankalar aşağıdaki gibidir;

Denizbank, Vakıfbank, ING Bank, Garanti Bankası, T.C. Ziraat Bankası.

Ancak bu bankaların dışında diğer kamu ve özel sermayeli bankalar da ertelemeli kredi kampanyaları yapabilmektedir. Üstelik sadece ihtiyaç değil, taşıt ve konut kredileri için de.

ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ NASIL ALINABİLİR?

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinde banka müşterisi krediye sahip olur ve ilk 6 ay boyunca hiçbir geri ödeme yapmaz. Ancak bu kredilerde faiz oranları normalin biraz daha üzerinde olabilmektedir. Yine de tüketici geri ödeme planını iyi yaparak kredi taksit ödemesini yapmak için birikim yapabilir. Başvuru yaparken sadece şubeye ertelemeli ihtiyaç kredilerinden faydalanmak istediğinizi belirtmek yeterli olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir