Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Gündem / Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nedir?

Türkiye’de yaşayan ve SGK ‘lı olan her vatandaş sağlık hizmetlerinden daha fazla yararlanabilmek için yüksek prim ödemesi gerekir. Ancak son yıllarda tamamlayıcı sağlık sigortası adı altında sigorta poliçesinin 3’te 1 fiyatını ödeyerek daha kapsamlı sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar?

SGK’lı bir kişi isterse daha düşük prim ödeyerek sigortasını tamamlama hakkına sahiptir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının başlaması için sigortalının primlerini ödemesi ile başlar. Tamamlayıcı sağlık sigortasında SGK katılım ücretini ödemek yeterli olacak. Özel hastanelerden sağlık konusunda daha çok yararlanmak isteyen kişler 90 TL hastane ve 12 TL SGK katılım ücreti ödemeniz yeterli olacak. 

 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

 Tamamlayıcı sağlık sigortasının bazı avantajları bulunur. Yatarak veya ayakta olmak üzere iki türlü yararlanma hakkına sahipsiniz. Özel hastanelerde acili sağlık durum giderleri, küçük müdahaleler gibi durumlarda tammalayıcı sağlık sigortanız devreye girer. 

 Ayakta istenilen tetkikler ve herhangi bir sağlık sorunund ayatarak tedavi için sizden istenen tek etken tamamlayıcı sağlık sigortasının ödenerek kişiye sağladığı faydadır. Oldukça pratik bir sağlık sigortası olan tamamlayıcı sigorta intenet üzerinden de online şekilde hızlı bir şekidle satın alınabilinir. alacağınız bu tamamlayıcı sağlık sigortasının poliçesi  hemen geçerli olur. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini yatıran her sgortalı daha iyi imkanlrda sağlıktan faydalanabilecekler.  Hastanelerde daha kaliteli hizmeti almak için tamamlayıcı sağlık sigortası atlanmaması gerekir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir