Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Tarım Destekleme Ödemeleri Sorgulama İşlemleri

Tarım Destekleme Ödemeleri Sorgulama İşlemleri

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini desteklemek ve tarımsal alanların kalkınmasını sürdürülebilir kılmak için çiftçilere sağlanan Tarım Destekleme Ödemeleri 2016 yılında binlerce çiftçinin yüzünü güldürmüştü. Kredilendirme işlemleri ile de tarımı destekleyen bakanlık ayrıca mazot, hayvan bakımı, zirai ihtiyaçlar ve araçlar için hibe desteği sunmaktadır.

Kırsal alanda ekonomiyi desteklemek için emek veren çiftçilerimize Bakan Faruk Çelik’in yaptığı bildirime göre bu yıl destekleme ödeneklerinde bir aracı kurum bulunmaksızın doğrudan hesaplara ödeme yapılacak böylelikle de sağlanan desteklemede bir kesinti söz konusu olmayacak.

Ziraat Bankası tarafından ödemeleri gerçekleştirilen Tarımsal Destekleme Ödemelerinin sorgulama işlemleri için ise zaten desteklemeyi almak üzere ÇKS’ye kayıt olan çiftçilerimiz tarafından ÇKS sistemi ve Ziraat Bankası’nın Başak Kart arayüzünden gerçekleştirilebilecektir. Sistemden sorgulamanın yanı sıra kurum tarafından ilan edilen tarihlerde, kimlik numaranızın son hanesine göre destekleme ödemenizi alabileceksiniz.

Tarım Destekleme Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

2018 yılına dair desteklemeyle ilgili net tarihler henüz paylaşılmazken geçtiğimiz yıl Şubat ayının sonu ve Mart ayının ilk haftasında yapılan ödeme işlemlerinin bu yıl da aynı tarihlere denk geleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir