Anasayfa / Konut Kredisi / TEB 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama

TEB 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) CEPTETEB uygulamasıyla adeta bir devrime imza atmıştır. Bankacılık anlamında dijital platforma en hızlı adapte olan bankalar arasında TEB, ilk sıralarda yer almaktadır. Hem Türkiye’de hem de uluslararası anlamda TEB, kampanyalarıyla favori haline gelmiştir. Banka, birbirinden avantajlı ihtiyaç kredileri ve konut kredileri sağlamaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi detayları içeriğimizde yer alacak.

Avantajlı konut kredisi TEB’de

TEB, yüzde 0.95 oranıyla konut kredisi sağlamaktadır. Yıllık yüzde 14.03 maliyet oranıyla 100.000 TL 120 ay vadeli konut kredisi sağlanmaktadır. Aylık 1400 TL ödeme ile kira ödermiş gibi ev sahibi olunabilmektedir.

100.000 TL konut kredisi için toplam ödenecek faiz tutarı ise 68.028 TL’dir. 120 ay sonunda bankaya ödenen toplam tutar ise 169.196 TL’dir. Banka, bu konut kredisini sağlarken birtakım masrafların da karşılanmasını talep etmektedir.

Her kredide olduğu gibi kredi tutarının %0.5’i oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bu da 100.000 TL konut kredisi için 500 TL’ye denk gelmektedir. Aynı zamanda bu kredi için 159 TL ipotek tesis masrafı, 508 TL eksper işlemi ödenmesi gerekmektedir. Toplam 1167 TL masraf ile bu kredi sağlanmaktadır.

Konut kredisinde ev ipotekli olarak müşteriye verildiğinden, banka genel olarak kefil talep etmemektedir. Ancak kişinin kredi notu düşükse veya adli sicilinde ağır suçlar bulunmakta ise, banka kefil de isteyebilmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler

Konut kredisi başvurusunda;

Nüfus cüzdanı,

Konut kredisi başvuru formu,

Gelir belgesi,

Evin tapu fotokopisi istenmektedir. Banka bu süreçte kefil talep eder ise, aynı belgeleri kefil olan kişinin de getirmesi gerekmektedir. Kredi başvurusunda sigorta yapılmasının zorunlu olduğunu belirtilmelidir.

Konut kredisi başvuru kanalları

TEB konut kredisi başvurusu birçok kanaldan yapılmaktadır.

Başvurular, Türkiye Ekonomi Bankası resmi intenet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. https://www.teb.com.tr/kredi-jet-konut-kredisi/#step=1 adresinden T.C. kimlik no ve cep telefonu girilerek başvuru talebinde bulunulmaktadır. Banka, başvuru talebini kısa süre içerisinde değerlendirmeye alarak cep telefonuyla iletişim sağlamaktadır.

TEB şubelerinden de hızlı konut kredisi başvurusunda bulunulmaktadır. Üstelik burada krediye dair özel avantajlar da rahatlıkla öğrenilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir