Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / TEB Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır

TEB Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), ülkemizde hizmet veren bankalar arasında faaliyetlerini sürdürmektedir. TEB cebe havale yapmak isteyenler ya da TEB’den cebe havale gelen kişilerin tutarı nasıl çekeceklerinden bahsedelim.

TEB Cebe Havale Nasıl Yapılır?

TEB Bankası ülkemizde hizmet veren bankalar arasında yer almakta ve teknolojiyi yakından tekip ederek müşterilerine kaliteli biz hizmet sunmaktadır. TEB’in cebe havale gönderme işlemi sanılanın aksine çok basittir. Öncelikle Teb’in cebe havale işleminin ne olduğuna, daha sonrasındaysa teb cep yoluyla nasıl havale yapacağınıza ve cep telefonunuza gönderilen paranın nasıl çekileceğine dair bilgilere yazımızda yer vereceğiz. 

TEB Cebe Havale Gönderme

Başka bir kişinin cep telefonuna para göndermek isterseniz öncelikle Cepteteb ya da TEB intenet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra para transferi/cebe para gönderme menüsüne gelmelisiniz. Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra işleminizi onaylayın. İşlemin onaylanmasının ardından her iki tarafa da yani göndericiye de alıcıya da bilgilendirme mesajları gelecektir. Para gönderilen kişiye ayrıca parayı çekebilmesi için bir şifre de iletilecektir.

TEB Cebe Gelen Parayı Çekme

TEB bankası aracılığıyla cebinize gelen parayı çekmek istiyorsanız en yakın TEB atmsine (bankamatik) gitmeniz gerekmektedir. Atm’den kartsız giriş işlemi yaparak para çekme menüsünden cebe havale menüsüne geliniz. Sonraki adımda size gelen şifreyi, cep telefonu numaranızı, size gönderilen miktarı ve istenilen bilgileri doğru şekilde girmelisiniz. Yanlış bir bilgi girmemeniz durumunda paranızı çekebilirsiniz.

TEB Cebe havale yaptıktan sonra karşı tarafın parayı çekmemesi halinde para banka tarafından otomatik olarak gönderen kişinin hesabına geri aktarılır. Normal şartlarda 1 hafta içinde geri gönderilen para, bankaların insiyatifindedir. Cebe havale gönderilen paranın çekilmemesi durumunda komisyon ve benzeri ücretler de göndericiye iade edilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir