Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Teb Kredi Kartı Yapılandırma Şartları ve Faiz Oranları

Teb Kredi Kartı Yapılandırma Şartları ve Faiz Oranları

Bugün bankacılık sektörünün en sık tercih edilen ve yoğun olarak kullanılan bankacılık ürünü kredi kartlarıdır. Kredi kartları, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanabildikleri, bankalara anlık olarak borçlanma sağlayan araçlardır. Kişiye özel olarak tahsis edilen kredi kartı ile POS makinesi olan her yerden anında ödeme yapılabilir, taksitli alışveriş yapılabilir veya ATM’lerden nakit avans çekilerek likit para da elde edilebilir. Tüm bu yönleri ile oldukça avantajlı olan kredi kartlarını kullanmak ise başlı başına özel bir sorumluluk gerektirmektedir. Çünkü bankaya anlık olarak gerçekleştirilen bu borçlanmanın zamanında geri ödenmesi çok önemlidir. 

Eğer kredi kartı borcunun ödenmesinde zamanlamaya dikkat edilmezse başta Kredi Kayıt Bürosu tarafından ilgili kişinin kredi notu düşürülür. Bu düşüş belirli bir seviyeye kadar devam ettikten sonra eğer kredi kartının borcu toplamda 90 gün içinde ödenmezse kişi icralık olur ve kara listeye alınır. Bu durumda da kişi bir daha kredi çekememekle birlikte yasal süreçlerle uğraşmak durumunda kalır. Eğer siz de bu durumda kalmak istemiyorsanız o halde bankanızdan yapılandırma talep edebilirsiniz. Yapılandırma, bankanın kredi kartı borcunuzu kapatarak bir kredi ile size tekrar kanalize ettiği bir uygulamadır. Bu uygulamada siz bankaya kredi kartı borcunuzu belirli bir vade süresince faiz oranı ile ödersiniz ve böylelikle yasal olarak takibe alınmadan kart borcunuzu kapatabilirsiniz.

TEB’DEN KREDİ KARTINIZI YAPILANDIRABİLMENİZ MÜMKÜN

Türkiye’nin önde gelen bankalarından Türkiye Ekonomi Bankası, kredi kartı kullanıcılarına borçlarını ödeyememeleri durumunda yardımcı olmakta ve kredi kartını yapılandırmaya alma şansı sunmaktadır. Siz de teb kredi kartı yapılandırma için bankaya başvuruda bulunabilir ve kartınızı kullanıma kapatarak borcunu kapatabilirsiniz. 

Üstelik teb 72 ay kredi kartı yapılandırma olanağı sunmaktadır ve bu sayede de kişiler uzun bir vadeye borcunu yayarak küçük taksitlerle borcunu kapatabilmektedir. Siz de şimdi size en yakın TEB şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisine yapılandırma başvurusu yaparak kredi kartınızı yapılandırabilir ve borcunuzu kapatabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken banka yetkilisi size vade süresi seçimi sunacak ve bankanın uyguladığı faiz oranı ile aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarını bildirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir