Ana sayfa İhtiyaç Kredisi TEB Kredi Yapılandırma Hesaplama

TEB Kredi Yapılandırma Hesaplama

Sahip olduğunuz kredi borcunuzun yükü eğer sizin için artık çok ağırsa TEB'den kredi yapılandırma talep edebilir ve borcunuzu yeni bir vade süresi ve faiz oranı ile ödemeye başlayabilirsiniz.

0
PAYLAŞ

Tüketiciler birçok finansal ihtiyaçları için bankalardan krediler alabilmektedirler. Kredi kullanımlarında özellikle son dönemde yapılan bankacılık düzenlemeleri nedeni ile bankalar artık çok daha esnek davranmaktadırlar ve tüketicilerin başvurularına kısa sürede yanıt vererek kredilerini tahsis etmektedirler. 

Bu kolay kredilendirme sürecinin sonrasında ise kimi zaman tüketiciler kredi borçlarını ödeyemez hale gelmektedirler. Artan kredi borcunun geri ödenmemesi nedeni ile de kredi notunda düşüş yaşanmakta, kredi kullanımında ilerleyen süreçte olumsuzluklar yaşanmakta ve hatta bir ileri boyutta yasal süreçler ile karşılaşılabilmektedir. Bu nedenle eğer borç yükünüz artık karşılayabileceğinizden fazla bir hale geldiyse kredi yapılandırma başvurusu yaparak, kredi borçlarınızı yeni bir vade süresi, yeni bir faiz oranı ile daha düşük taksitler ile ödeyebilirsiniz.

YAPILANDIRMA NEDİR?

Bankaların kredi borçları için sağladığı yapılandırma hizmeti, varolan borcun farklı bir kredi ile kapatılara, yeni bir kredi borcunun ödenmeye başlamasıdır. Kredi yapılandırmayı sadece borcunuz olan bir bankaya değil farklı bir bankaya da yaptırabilirsiniz veya başka bir bankadan daha avantajlı olanaklara sahip bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak tüm borçlarınızı kapatıp, yeni ve tek bir borcu ödeyebilirsiniz. Eğer kendi bankanız dışında bir bankadan yapılandırma talep ederseniz bu hizmete borç transferi adı verilmektedir.

TEB KREDİ YAPILANDIRMA

Eğer teb bankası kredi yapılandırma hizmetinden faydalanarak kredi borcunuzu kapatmak istiyorsanız bu durumda borcunuz banka tarafından yeniden hesaplanacak ve anapara borcunuza TEB’in avantajlı faiz oranları uygulanarak yeni bir vade süresi ile borcunuzu daha düşük taksitlerle ödeyebileceksiniz.

TEB YAPILANDIRMA HESAPLAMA

Kredi borçlarınızı hafifletmek için teb bankası yapılandırma başvurusu yaptıktan sonra şu şekilde bir ödeme planına sahip olabilirsiniz;

Önek olarak TEB’den ana para borcunuz 15 bin TL iken yapılandırma için kredi kullandığınızda uygulanacak olan faiz oranı %1.49’dur ve vade süresi ise 48 aydır. Bu kapsamda bankaya aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 312 TL olarak gerçekleşecektir Bu durumda vade sonunda bankaya yapacağınız toplam geri ödeme ise 14.982 TL olarak gerçekleşecektir. CepteTEB aracılığı ile bu bireysel ihtiyaç kredisini alarak kredi borçlarınızı kapattığınızda üstelik herhangi bir kredi tahsis ücreti de ödemeden işleminizi yapabilir, yeni kredi maliyetinizi en aza indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here