Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / TEB Pratik Kredi Nasıl Alınır? Faiz Oranları ve Avantajları

TEB Pratik Kredi Nasıl Alınır? Faiz Oranları ve Avantajları

Kredi çekme ihtiyacı günümüzde pek çok kişinin yaşadığı bir durumdur. Pahalılaşan hayat düzeni ile birlikte insanlar ihtiyaçlarını karşılayamamakta veya sahip olmak istedikleri şeyleri satın alamamaktadır. Bu durumu tetikleyen pek çok sebep bulunmakta. Bunların başında temelden itibaren başlayan zamların en sondaki ürüne kadar katlana katlana devam etmesi ve vergilerdeki artış. Bu tür dalgalanmalar ile birlikte kişilerin maaş zamları bu artışlara yetişememektedir. Bu da insanları ihtiyaç durumunda bırakmaktadır. İhtiyaç halindeki kişilerin bankalar aracılığıyla kredi çekmeleri günümüzde artık gayet normal bir hal almıştır.

Kredileri belirli bir faiz oranı ve vade süresi ile birlikte veren bankalar tüketicilerden bu krediyi ödeyip ödeyemeyeceğini çeşitli şekillerde kontrol etmekte ve önlemler almaktadır. Öneğin bir taşıt kredisi veya konut kredisi çekmek istiyorsanız satın alacağınız aracın veya konutun banka tarafından ipotek edilmesi şartları bulunmaktadır. Böylelikle kredinizin ödemelerini bankalar bir nevi garanti altına almış olurlar. Bireysel ihtiyaç kredilerinde ise bakılan en önemli kriter kredi notunuzdur. Kredi notunuz düşükse kredi başvurunuzdan red cevabı alabilir veya istediğiniz tutardaki krediden daha az bir tutar alabilirsiniz.

Günümüzde kredi çekmek artık çok kolay. Ülkemizdeki bankaların hemen hemen hepsi kredi anlamında tüketiciye destek olmaktadır. Bu konuda ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan birisi olan TEB ile birlikte kredi başvurunuzu yapmak oldukça pratik. SMS üzerinden kredi başvurusu yapma işlemine TEB pratik kredi denmektedir.

TEB PRATİK KREDİ ŞARTLARI NEDİR ?

Türk Ekonomi Bankası ya da kısaca TEB müşterilerine özel olarak bir faiz oranı uygulamakta. TEB ihtiyaç kredisi başlığı altında toplanan bu kredilerde banka müşterilerine  48 ay vadeye kadar %1,59 aylık akdi faiz oranı sunmaktadır. 

Ufak bir hesaplama yaparsak 10.000 TL kredi çekmek isteyen bir kişinin 48 ayda ödeyeceği aylık kredi ödeme tutarı 319,95 TL olmaktadır.

Bu krediyi 36 ayda çekmek bir kişi ise aylık olarak 386,56 TL ödemek zorundadır.

Aynı kredi 24 ay vade ile birlikte ödenirse aylık kredi ödeme tutarı 523,22 TL olmaktadır.

NASIL BAŞVURURUM ?

Yapmanız gereken işlem oldukça basit. Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek 4466’ya TC Kimlik numaranızı yazıp göndererek ön başvuruyu yapmış olursunuz. Aynı zamanda TEB Kredi başvurusu için intenet bankacılığını kullanmanız da mümkün ve pratiktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir