Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / TEB Su Ürünleri Kredisi Kampanyası

TEB Su Ürünleri Kredisi Kampanyası

Su ürünleri ülkemizde çok büyük bir öneme sahiptir. Bu sektörde hizmet vererek geçimini sağlayan da binlerce girişimci mevcuttur. Türkiye’de su ürünleri sağlık açısından olduğu kadar lezzet olarak da yemek sofralarında yer almaktadır. Ancak balıkların avlanıp yetiştirilmesi de bir hayli sancılı olabilmektedir. Bu durum kişi ekonomik olarak da yorabilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’de balıkçılık sektöründe çalışan vatandaşlara özel kredi desteği sağlamaktadır. Avcılık için ihtiyaç duyulan araç gereçler için önemli bir destek sağlanmaktadır.

TEB su ürünleri kredisi detayları

TEB su ürünleri kredi kampanyası 12 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Türkiye’nin coğrafi konumu balıkçılık sektörü için oldukça uygundur. Deniz ürünlerini yemeden yapamayanların sayısı da günümüzde bir hayli fazladır. Kış aylarının vazgeçilmezi olan balıklar, insan sağlığı için de büyük bir öneme sahiptir.

Balıkçılık sektöründe yer almak, yatırım yapmak isteyen birçok kişinin dikkatini çeken banka TEB olmuştur. Sektörde yer almak isteyen ancak finansal destek aramakta olan kişilere Türkiye Ekonomi Bankası kredi olanağı sağlamaktadır. Üstelik bankanın sağladığı kredide, 12 ay vadede sadece anapara ve faiz ödemesi gerçekleştirilir.

İşletme geliştirmek ve genişletmek için büyük fırsat

Balıkçılık sektörü, hiçbir zaman bitmeyecek ve her zaman daha çok talep olan bir sektördür. Ülke nüfusunun artış göstermesi ve balık tutkunlarının artmasıyla büyük bir artış söz konusu olmuştur. İyi bir geçim kaynağı elde etmek isteyenler için balıkçılık sektörü oldukça uygundur.

Zaman zaman mevsimsel sıkıntıların yaşanması durumunda birtakım aksaklıklar söz konusu olabilmektedir. Ancak genel olarak her yıl bu sektörde belirgin bir artış gözlemlenmektedir. Bu anlamda Türkiye Ekonomi Bankası da girişimcileri desteklemektedir. Avlanma ve balık yetiştirme için gerekli olan bütün ekipmanlar, TEB su ürünleri kredisi ile temin edilebilmektedir.

TEB su ürünleri kampanyası için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

Nüfus cüzdanı fotokopisi, denize elverişlilik belgesi, gemi için sicil tasdiknamesi, tonalito belgesi, ikametgah belgesi gerekmektedir.

Kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notunun iyi olması halinde çok kısa bir süre içerisinde kredi onayı sağlanacaktır. Banka özel durumlarda müşteriden kefil talep edebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir