Anasayfa / Gündem / Teb Tarımsal Proje Kredisi Şartları Nelerdir

Teb Tarımsal Proje Kredisi Şartları Nelerdir

Bir ülkede varolan şartlar altında, en yüksek seviyede yerli üretim yapılması çok önemlidir. Çünkü yerli üretim ülkenin ithalatını azaltıcı etki yaparken aynı zamanda ihracatı artırıcı etki yapar ve bu da ülke ekonomisinin olumlu yönde ilerlemesinde çok etkili olur. Ayrıca yerli üretimin artması demek istihdamın artması ve dolayısıyla da işsizliğin azalarak, enflasyonu düşürücü etki yaratılması anlamına gelmektedir. Bu anlamda son dönemlerde Türkiye’de yaşanan ekonomik dalgalanmaların önüne geçebilmek adına çok önemli yerli üretimi artırma çalışmalarına imza atılmaktadır. Avrupa Birliği projelerinden de ağırlıklı olarak faydalanılan bu çalışmalarda tarımsal alanların kalkındırılması ve çiftçilik çalışmaları ile tarımsal alanlarda yerli üretimin artırılması için, devlet tarafından hibe destekleri verilirken, bankalar da bu hibelere paralel olarak kredilendirmeler sağlamaktadırlar.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI’NDAN HİBENİZE EK KREDİ ALIN

Türkiye’de tarımsal alanların kalkındırılması adına tarım kredisi veren bankalar arasında yer alan Türkiye Ekonomi Bankası çok avantajlı kredilendirme olanaklarını, devlet desteklerine paralel olarak çiftçilere kanalize etmektedir. Bu anlamda Avrupa Birliği tarafından sağlanan IPARD fonundan faydalanarak hibe destekli projeler aracılığı ile tarımsal çalışmalar yapanlar, Türkiye Ekonomi Bankası’ndan da hibelerine paralel olarak çok avantajlı krediler kullanabilmektedirler. 

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan teb tarımsal proje kredisi kullanan kişiler, aldıkları hibe ile kurdukları işlerini bu kredi ile de finanse ederek, büyük ölçüde geliştirmeler yapabilmektedirler. Siz de bu yönden Türkiye Ekonomi Bankası’ndan tarımsal proje kredisi almak üzere başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan alınabilecek olan tarımsal proje kredisi için makine ve ekipmanlara yönelik olarak 48 aya kadar vadelendirme yapılmakta ve eğer inşaat halinde bir proje söz konusu ise 60 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.

Banka bu vade süresince kredi kullanan kişilere 1/3/6/12 ayda bir ödeme imkanları sunarak büyük ölçüde de ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Başvuru için gerekli belgeler ise; tarım kredisi için çiftçi tarafından doldurulmuş başvuru formu, hibe için yapılan başvuruya yönelik hazırlanan form, bitirilmiş iş planı, IPARD muvafakatnamesi, hibeden yana alınmış olan başvuru formu ekleri, tapu belgeleri, çiftçi kayıt sistemi belgesi, kefil evrakları ve ruhsatlardır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir