Anasayfa / Bilgi / TEB’den Kredi Tahsis Ücreti Olmayan Kredi Kampanyası

TEB’den Kredi Tahsis Ücreti Olmayan Kredi Kampanyası

Türkiye Ekonomi Bankası, kredi tahsis ücreti almayan ve bu anlamda dikkat çeken bir kampanya düzenlemiştir. Normal şartlarda bütün bankalar sağladıkları kredilerde yüzde 0.5 oranında kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda da alınmakta olan ancak bankaya başvurulduğu zaman geri iadesi talep edilebilen ücretlerin artık iadesi gerçekleşmemekte. İçeriğimizde TEB kredi tahsis ücreti olmayan kredi ve CEPTEB kredi başvuruş detayları yer alacak.

CEPTETEB uygulamasıyla başvuru

Türkiye Ekonomi Bankası’nın mobil uygulaması CEPTETEB, şubede gerçekleştirilmekte olan pek çok işlemi dakikalar içerisinde halletme olanağı sağlamaktadır. Uygulama üzerinden sadece dakikalar içerisinde kredi başvuru talebi aşınmaktadır. Bunun yanı sıra çekilecek olan kredinin hesaplamaları yine uygulama üzerinden yapılabilmektedir.

Başvuru esnasında ise talep edilen bilgiler ise;

T.C. kimlik numarası, cep telefonu, çalışma ve işyeri bilgileri, ikametgah adresi ve kredi ürünü girişi.

Bu sayede kişi çekebileceği en iyi krediyi analiz edebilme imkanına sahiptir. Kredi talebi alınan müşteriye kısa bir süre sonra değerlendirme mesajı iletilecektir.

Kredi detayları nelerdir?

CEPTETEB kredi başvurusu üzerinden yapılan kredi başvurularında çekilebilecek en üst limitli kredi 20.000 Türk Lirası’dır. İhtiyaç kredisi için belirlenen en uzun vade seçeneği ise 48 aydır.

Toplam 624 Türk Lirası aylık taksit ödemesiyle çekilebilen bu kredide, 48 ay boyunca toplam ödenecek tutar ise 29.593 Türk Lirasıdır. Bankanın kredide sağladığı bir avantaj ise kredi tahsis ücretinin alınmamasıdır. Ancak 20.000 TL kredide en çok kesinti miktarı ise sigorta masrafı olmaktadır. Bu kredi için karşılanması gereken sigorta tutarı 713.75 Türk Lirası’dır.

Üstelik banka bu kredi için yüzde 1.39 oranında faiz uygulaması yapmaktadır. Faiz miktarının yıllık maliyet oranı ise yüzde 21.958 ile yüzde 23.6971 arasındadır.

CEPTETEB’e üye olmak

TEB resmi intenet sitesi olan www.cepteteb.com.tr adresinden giriş yapılabilmektedir. Resmi intenet sayfasından Mobil bankacılık butonuna tıklanmalıdır. Burada ‘’Hemen başvur’’ butonuna tıklayarak bankanın talep ettiği bilgiler girilmelidir.

Giriş yapılan işlemlerin doğrulanması adına banka müşteriyle iletişime geçer. Banka kişiyi bu durumda şubeye davet eder ve gerekli evrakların doldurulmasıyla birlikte kişi CEPTETEB müşterisi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir