Ana sayfa Hibe Teşvik Kredisi Veren Bankalar

Teşvik Kredisi Veren Bankalar

Devlet, üretimi artırmak ve girişimcilerin ülke ekonomisindeki yerini artırmak için bankalarla anlaşmaya gitmektedir. İşte teşvik kredisi veren bankalar.

0
PAYLAŞ

Teşvik kredisi devlet tarafından verilmekte olan, ekonomik kalkınmayı artırma amaçlı verilmekte olan kredidir. Tarımı ve sanayiyi korumaya yönelik verilmekte olan bu kredi, devlet tarafından yapılan anlaşmalarla sağlanmaktadır.

Devlet ile anlaşmalı olan bankalar girişimcilere önemli fırsatlar tanımaktadır. Bunun yanında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, teşvik kredisi veren bankalar dışında hizmet vermektedir. Kurum burada, bağımsız olarak hizmet vermekte olup 0 faizli hibe kredileri vermektedir.

Teşvik kredisi türleri

Teşvik kredilerine; hayvancılık, tarım, genel ihtiyaç kredileri, tohumluk kredileri, kimyevi gübre kredileri, hayvancılık işletme kredileri, tarımsal ilaç kredileri, akaryakıt kredileri girmektedir. Çiftçilerin sermaye anlamındaki giderlerine destek olmak ve üretimi artırmak için uzun vadeli kredi verilmektedir. Şimdi de teşvik banka kredisi veren bankalara göz atalım.

Bankaların genel durumu

Girişimcilerin öncelikle devlet bankalarında yer alan kampanyaları incelemeleri gerekmektedir. Çünkü teşvik kredisi veren bankalar yok denecek kadar azdır. Devlet bankaları bu konuda özel imkanlar tanımaktadır.

Ziraat Bankası teşvik kredisi

Ziraat Bank, devlet destekli projeler dendiğinde akla ilk gelen bankadır. Özellikle de tarım ve hayvancılık konusunda girişimlerde bulunacaklar için Ziraat Bankası tercih edilmelidir. Düşük faiz oranları ve uzun vadelerle kredi sahibi olabilirsiniz.

İşletme sahibi olmak isteyenler ise 50.000 TL’ye kadar sıfır faizli, ilk 1 yıl geri ödemesiz 36 ay vadeli kredi çekebilmektedir. Banka sadece başvuru esnasında alınmakta olan birtakım ücret ve komisyonlar alınmaktadır. Başvuruda bulunmak için en yakın Ziraat Bank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Halk Bankası teşvik kredisi

Halk Bankası, yatırım taahhüdü veren bütün işletmeler için destek kredisi vermektedir. KDV ve gümrük vergilerinde %100 muafiyet, kurumlar vergisi ve SSK işveren payı indirimi, faiz indirimi sağlanmaktadır.

İş Bankası teşvik kredisi

İş Bank, özellikle de iş kurmak isteyenler için önemli avantajlar sağlamaktadır. 60 aya varan vade fırsatı sunan İş Bankası, maddi yükümlülükleri ciddi anlamda azaltmaktadır.

Banka, işletme başına 50.000 TL ilk 12 ay ödemesiz teşvik kredisi vermektedir. Banka, geri kalan tutarı 3 ay taksitlerle ödeme imkanıyla ve 36 ay vadeyle talep etmektedir. Teşvik kredisinde de yine kredi notları göz önünde bulundurulmaktadır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here